Een goedkoop medicijn dat gebaseerd is op de Chinese kruidengeneeskunde blijkt een wapen te zijn in de strijd tegen darmkanker.
Wetenschappers zeggen dat artemisinine, dat uit de plant zoete alsem wordt gehaald, effectief werkt tegen een ziekte waar in Nederland ieder jaar 15.000 mensen mee worden geconfronteerd. In 25 jaar tijd is het aantal gevallen van darmkanker in ons land met 108 procent gestegen.
Uit onderzoek is gebleken dat darmkankerpatiënten die het middel voor de operatie twee weken lang namen, zes keer minder kans hadden dat de ziekte terugkwam. Deze patiënten hadden bovendien geen last van bijwerkingen.
Veilig en goedkoop
Onderzoekers gaan kijken of artemisinine, van oorsprong een middel tegen malaria, de groei van tumoren kan blokkeren na een operatie.
“Het middel zou de manier waarop darmkanker wordt behandeld geheel veranderen,” zei hoofdonderzoeker professor Sanjeev Krishna van de St George’s London University. “We weten dat het veilig en goedkoop is.”
Koorts
Artemisinine wordt uit de bladeren van de zoete alsem gehaald. Het kruid wordt al meer dan 2000 jaar gebruikt om koorts te verlichten. De Chinese wetenschapper Tu Youyou kreeg in 2015 de Nobelprijs voor de Geneeskunde omdat ze had ontdekt dat het kruid helpt tegen malaria.
Tijdens het eerste onderzoek kregen 23 patiënten voor hun operatie twee weken lang iedere dag een dosis artemisinine. Bij slechts één patiënt die het middel nam, kwam de ziekte na enkele jaren terug.
[Natural News via MailOnline]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Geen enkel bewijs van collusie, coördinatie of complot tussen Trump en Rusland. Inlichtingencommissie presenteert conclusies
NAVO-commandant waarschuwt voor aanval van Rusland en China over 2 jaar: ‘Wat een clown’
Financiele reddingen en tijdsversnelling
‘Staatsbanditisme’: Amerika rooft grote hoeveelheden olie in Syrië. Deze satellietfoto’s bewijzen het (en zoveel levert het op)
640 Europese artsen slaan handen ineen tegen ‘onderdrukkende coronamaatregelen’
Kippenvel-beelden uit Londen: ‘VRIJHEID! VRIJHEID!’
Cholesterolrijk dieet kan beschadigd brein herstellen
Britse man (86) leeft al 40 jaar alleen op eiland van de Seychellen (video)
Dood Adolf Hitler in scène gezet: “Nazileider pleegde geen zelfmoord, we zijn voorgelogen”