Archeologen denken het eerste buitenbijbelse bewijs te hebben gevonden voor het bestaan van de Bijbelse profeet Jesaja. Het gaat om een stuk van een kleizegel die in 2009 in Jeruzalem is gevonden.
Het fragment is zo’n 2700 jaar oud en werd gebruikt voor sluitzegels voor documenten.
Volgens de Israëlische archeoloog Eilat Mazar is het waarschijnlijk, maar niet zeker dat tekens op het zegel verwijzen naar de profeet.
Engel van God
Jesaja staat centraal in het naar hem genoemde Bijbelboek. Hij zou koning Hezekiah van Judea hebben aangespoord om het Assyrische leger te blijven bestrijden tijdens het beleg van Jeruzalem.
Volgens de Bijbel moest het Assyrische leger zich terugtrekken nadat het leger grotendeels door een engel van God was vernietigd.
Assyrische geschriften vermelden op hun beurt dat het leger zich terugtrok nadat een flinke som losgeld was betaald.
Eerste
“Dit is wellicht de eerste archeologische en de vroegste buitenbijbelse verwijzing naar de profeet Jesaja ooit,” reageerde professor Robert Cargill van de Universiteit van Iowa.
“Het zegel is helaas deels beschadigd, waardoor het erg moeilijk zal worden om het met de profeet Jesaja te identificeren,” voegde hij toe.
Het onderzoek van dr. Mazar is verschenen in het magazine Biblical Archaeology Review.
Foto: Wikimedia Commons
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Boeren na ontmoeting met overheidsambtenaren: ‘Wat we daar hoorden was echt schokkend’
Met deze brief worden nietsvermoedende ouderen uitgenodigd voor coronaprik: ‘Hier word je toch niet goed van?’
Duitse privédetective heeft ‘belangrijke nieuwe informatie’ over MH17-ramp. De reactie van het JIT is veelzeggend
Kankersterfte onder jonge mensen schiet als een raket omhoog: ‘extreme gebeurtenissen’
Italiaanse kat brengt iedere dag geschenken naar graf baasje
Zoektocht naar mysterieuze ‘spookraket’ in Zweeds meer (video)
Kankeronderzoeker publiceert baanbrekende studie over ivermectine
Twan Huys wordt in Buitenhof ‘helemaal weggeblazen’ door Thierry Baudet
Gideon van Meijeren legt uit waarom Nederland in hetzelfde rijtje hoort als Noord-Korea en China