De groene agenda kan niet doorgevoerd worden zonder een mondiale CO2-heffing, claimde de Saoedische minister van Financiën Mohammed Al-Jadaan in Davos.
Tijdens een paneldiscussie op het WEF stelde Al-Jadaan dat een CO2-belasting de enige manier is om de duurzaamheidsdoelen van de VN te behalen, de inmiddels welbekende SDG’s.
De enige realistische oplossing voor de klimaattransitie is volgens hem één die gepaard gaat met een mondiaal systeem van CO2-belastingen.
Ready for more potential taxes?
“There is no realistic solution to the climate transition that does not involve a globally coordinated system of carbon taxes.”https://t.co/cc7736ok1r pic.twitter.com/Ap7entnq9R
— Rebel News (@RebelNewsOnline) January 20, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
‘Eerlijke oplossing’
Critici zeggen dat CO2-heffingen oneerlijk zijn en leiden tot inflatie. De minister bracht daar tegenin dat ‘kwetsbare gemeenschappen het meest last krijgen van klimaatverandering’ als we ze niet invoeren.
“Het is een eerlijke oplossing en het is de enige realistische oplossing,” beweerde Al-Jadaan verder.
CO2-budget
Eerder pleitte econome Barbara Baarsma (WEF) ervoor om CO2-uitstootrechten te verdelen. Een CO2-budget dus. Ze zei dat elk huishouden of elke burger een hoeveelheid uitstootrechten moet krijgen zodat we opgeteld niet meer uitstoten dan onze grens.
Als je bijvoorbeeld wilt vliegen, kun je van iemand die niet gaat vliegen uitstootrechten kopen. Zo kunnen mensen met een smalle portemonnee ook iets verdienen aan ‘vergroening’, zei Baarsma.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
30 november: Wordt Zwitserland onze hoop of onze ondergang?
Sky News-presentator: Rutte voert agenda van de Great Reset uit door boeren van hun eigen erf te schoppen
Ontdekte NASA 36 jaar geleden leven op Mars?
David Icke: “De mensen worden wakker en vechten terug”
Oversterfte gaat door het dak: 100 PER DAG inmiddels
Studie: Hoog cholesterol leidt niet tot hartziektes, medicatie heeft dus geen enkele zin
Is deze Volkskrant-‘journalist’ zojuist ontmaskerd als gekochte journalist van de AIVD?
Is dit hoe Nederland er in 2050 zal uitzien?
Warm die kliekjes niet op in de magnetron, dat kan namelijk diabetes veroorzaken