Vorige maand vond in Kuala Lumpur een congres plaats over het onderzoek naar de ramp met vlucht MH17.
Het congres, ‘MH17 – Quest for Justice’, stond in het teken van de tekortkomingen van het door Nederland geleide strafrechtelijke onderzoek door het Joint Investigation Team (JIT) en heeft ertoe bijgedragen dat Maleisië opnieuw zijn bezwaren tegen de naderende rechtsgang kenbaar heeft gemaakt.
De Nederlandse ambassade heeft geprobeerd het congres te saboteren.
Rechtsverkrachting
Er waren sprekers die kritiek uitten op het JIT-onderzoek. Daarnaast waarschuwden juristen dat het proces tot rechtsverkrachting zal leiden.
Door op voorhand Rusland als dader aan te wijzen, Maleisië lange tijd buiten het onderzoek te houden en Oekraïne er een bepalende rol in te geven, zal de waarheid over wat er op die fatale 17 juli 2014 gebeurde, voor altijd verborgen blijven.
Op het congres werd verder de kritische documentaire van Jana Jerlasjova en Max van der Werff over MH17 vertoond.
Speelbal
In onderstaande video bespreken Kees van der Pijl, die het congres bijwoonde, en Patrick Savalle hoe de nabestaanden van de ramp tot speelbal van de NAVO-politiek inzake Oekraïne en Rusland worden gemaakt.
Zo heeft de Nederlandse ambassade onder meer geprobeerd Maleisische nabestaanden te beïnvloeden.
Bekijk het hele gesprek hieronder:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






BOEM: Alweer een uitbarsting van oversterfte, gelijk met vaccinatie
Klimaatgoeroe Al Gore slaat weer alarm: krijgen we nu een ijstijd?
Ringvormige zonsverduistering in mei (video)
VIDEO: Mysterieuze UFO vliegt tussen de wolken door in Peru
Zo zag ‘oorlogsgebied’ Berlijn eruit na Oud en Nieuw
Ontmoeting tussen Syrische “president” en EU-baas Von der Leyen zet kwaad bloed: ‘Beschamende timing en vertoning’
Massale leegloop: ‘Nederland begint een socialistische heilstaat te worden’
‘Meer dan 100 miljard aardachtige planeten in de Melkweg’
AD vraagt lezers of ze de nieuwe coronaprik gaan halen, maar vergeet de reacties te censureren: een greep