Al tientallen jaren verliest Nederland macht aan Brussel. De gulden heeft plaatsgemaakt voor de euro, de Europese Unie breidt aan de lopende band uit met nieuwe associatieverdragen en we vieren dit jaar ons vijfde lustrum als nettobetaler. Maar er is goed nieuws: de wal keert bijna het schip. Dat stelt dr. Rutger van den Noort.
Nederland is door het uitdijende heelal dat Brussel heet, onderdeel geworden van een omgekeerd piramidespel, waarbij iedere Nederlandse inleg steeds minder waard wordt. In 25 jaar tijd hebben we tientallen miljarden euro’s meer betaald dan ontvangen. Van den Noort vraagt zich af waar ons voordeel precies zit.
Eenrichtingsverkeer
Al jaren is er sprake van eenrichtingsverkeer, betoogt hij. Nederland betaalt braaf, slikt iedere Europese wetgeving en voert als braafste jongetje het beleid uit. Veel andere landen kiezen uit welk deel van de wetgeving goed uitkomt.
De uitkomst van het referendum zal volgens Van den Noort uiteindelijk geen effect hebben op het Oekraïense handelsverdrag. “Ook hier is er eenrichtingsverkeer,” zegt hij. “Nederland roept en betaalt mee, maar onze eisen verstrooien als kaf in de wind.”
EU-moe
Van den Noort wijst op scheuren die zichtbaar zijn in de EU. Zo zijn de laatste referenda in Europa over Europese thema’s, zoals het associatieverdrag met Oekraïne, weggestemd. In Groot-Brittannië bereidt men zich voor op een Brexit. “Veel mensen zijn EU-moe,” zegt hij.
Hoe groter de EU, hoe meer onze verzorgingsstaat zal verwateren. De verschraling van zorg, onderwijs en sociale voorzieningen zal onprettig voelen, besluit Van den Noort. Het volk is negatief kritisch over de EU en als gevolg daarvan zijn in veel landen nationale bewegingen zichtbaar.
[Refdag]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Groep Europarlementariërs dringt er bij Commissie op aan om coronavaccins van de markt te halen
Hackers dreigen waarheid over 9/11 naar buiten te brengen. Welke ‘sappige geheimen’ hebben ze in handen?
Politiek filosoof ‘opent frontale aanval’ op Jan Paternotte, ’torpedeert coronapas en D66′
Beelden uit Syrië zijn nep, komen uit andere conflictgebieden of zijn bewerkt met Photoshop. Journalist doet boekje open
Wetsvoorstel landbouwminister Wiersma valt niet in goede aarde: ‘Ongelooflijk! BBB levert boeren uit?’
Mazelen bezig aan opmars. Hoe komt dat? Nooit gepubliceerde gegevens brengen waarheid aan het licht
Enorm illegaal klimaatexperiment opgemerkt voor kust van Canada
Jurylid Canadese moordzaak ‘krijgt bezoek van geest slachtoffer’
Poppenspelers Soros & Gates: schandaal rond gekochte rechters