Oekraïense steden zoals Kiev worden beschermd door Patriot-luchtafweersystemen. Soms worden daarmee Russische raketten uit de lucht gehaald, maar soms dwalen ze af.
De Duitse journalist Alina Lipp heeft twee analyses gedeeld op Telegram.
Om nog onduidelijke reden kwam een NAVO-luchtafweerraket op een kinderziekenhuis terecht, meldt blogger Joeri Podoljaka. De Oekraïense luchtafweer is voor de burgerbevolking het gevaarlijkst, benadrukt hij.
Militair depot
Een Russische aanval op een kinderziekenhuis? Nee, Oekraïense desinformatie, aldus Podoljaka. Hij wijst erop dat Russische raketten waren afgevuurd op strategische doelen en dat het ziekenhuis is beschadigd door Oekraïense luchtafweer.
Experts vermoeden dat het Russische leger een militair depot van een wapenfabrikant enkele honderden meters verderop met de grond gelijk wilde maken, schrijft de organisatie Ostnews Faktencheck.
Nog veel groter
De schade zou nog veel groter zijn geweest als het ziekenhuis rechtstreeks was geraakt door raketten. Nu is er alleen schade te zien aan de gevel, waaronder kapotte ramen.
Ooggetuigen delen foto’s van raketscherven die in de buurt van het gebouw zijn gevonden. Volgens Ostnews Faktencheck gaat het met grote waarschijnlijkheid om een raket die is afgevuurd met een S-300-luchtafweersysteem.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Haal energiedrankjes uit de supermarkt’
Europarlementariër waarschuwt voor onzalige EU-plannen: ‘Dit mag niet gebeuren’
Ik wil mijn geld terug (video)
‘Middel’ erger dan de kwaal: Trump-adviseur legt hier uit waarom minister Kennedy mes zet in mRNA-vaccinatieprojecten
30 procent meer sterfgevallen in IJsland na uitrol boosterprik
VIDEO: Syrische first lady haalt in zeldzaam interview uit naar westerse media
Er is geen bewijs dat de griepprik werkt. Kritische huisarts zet minister van Volksgezondheid op zijn plek
Rechtszaak tegen Belastingdienst: ‘Belastingbetaler financiert organisatie die misdrijven tegen menselijkheid pleegt’
De Jonge opnieuw betrapt op doodzonde: ‘Aftreden en zeker niet terugkeren als minister in nieuw kabinet’