Het is zeer onwenselijk als pensioenfondsen hun financiële problemen voor zich uit blijven schuiven, zei president van De Nederlandsche Bank Klaas Knot in een interview met De Telegraaf.
Pensioenfondsen die in problemen verkeren, doen er volgens hem verstandig aan om binnenkort al te korten op pensioenen.
Fondsen als ABP, Zorg & Welzijn en de metaalfondsen, waar miljoenen mensen bij aangesloten zijn, zouden er zo slecht voor staan dat ze mogelijk al dit jaar moeten korten.
1500 miljard euro
“Uitstel van korten betekent dat de rekening doorschuift naar jongere generaties,” waarschuwde Knot nog.
Anno 2019 is er bij de pensioenfondsen maar liefst 1500 miljard euro in kas. Er wordt zo’n 33 miljard euro aan de pensioenfondsen afgedragen en opmerkelijk genoeg hetzelfde bedrag uitgekeerd.
Het uitkeringsbedrag groeit echter met 22 miljard langzaam naar een jaarlijkse uitkering van 55 miljard, omdat de generatie post-babyboomers nu ook met pensioen gaat.
Ruim 100 jaar
De pensioenpremies zullen daarentegen wat minder meestijgen door een beperkte inkomensverbetering.
Het gat tussen de inkomende premies en uitgekeerde pensioenen zal daarom stijgen naar maximaal 15 miljard en vervolgens weer kleiner worden.
Volgens econoom Rob de Brouwer hebben we ruim 100 jaar de tijd om die pot leeg te eten.
Schijn-ellende
Er blijft nog een groot deel over dat besteed moet worden aan de volgende generatie pensioengerechtigden.
De dekkingsgraad zal zonder ingrepen van DNB in de toekomst vanzelf steeds groter worden.
Bekijk onderstaand gesprek over de schijn-ellende van de pensioenfondsen:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Econome: we staan aan de rand van een financiële crisis als in 2008
Pepijn van Houwelingen keert terug in de Kamer om De Jonge en Kuipers ‘helemaal gek te maken’
Deeltjes reizen na nieuw experiment nog steeds sneller dan licht
Tijd om de balans op te maken: sterfte corona niet erger dan bij griepgolf
De Jonge: coronavaccin niet verplicht, maar eigenlijk ook weer wel
Bevat ons brood gif?
Mayaans balspeelveld Chichén Itzá was astronomische ‘indicator’
Verzoek om strafrechtelijk onderzoek naar belangenverstrengeling bij inkoop coronavaccins door VWS
EU-coronafonds: ‘Nederland krijgt NIETS, Italië 27,4 miljard!’