Individuele landen kunnen een uitzondering geven voor een zogeheten SIS-signalering. Mensen die in het Schengeninformatiesysteem (SIS) gesignaleerd staan, komen Europa niet binnen.
“Dat hebben wij recent gedaan – zal ik u vertellen – voor een luitenant-kolonel van het Oekraïense leger die hierheen kwam om te vertellen over een actie die hij had uitgevoerd op een pijplijn, waarbij hij om die reden was gesanctioneerd door een ander Europees land en op de SIS-lijst was gezet,” onthulde Van Weel. Opmerkelijk genoeg sloeg niemand hierop aan.
“Wij hebben de afweging gemaakt: toch willen wij deze meneer een uitzondering geven voor het bezoek aan Nederland,” voegde de minister toe:
Nord Stream
Van Weel, die als minister van Asiel en Migratie verantwoordelijk is voor SIS-signaleringen, onthulde tijdens het debat dus even dat hij recent een bij een ‘pijplijnactie’ betrokken Oekraïense officier tot Nederland toeliet terwijl die op een Europese opsporingslijst staat. De aanwezige Tweede Kamerleden gingen er verder niet op in.
Wie is deze mysterieuze Oekraïense luitenant-kolonel en om welke pijplijnactie gaat het hier? Je zou denken dat het om de Nord Stream-pijpleiding gaat, die in 2022 is opgeblazen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Het eeuwige leven kan worden bereikt door chromosomen te verlengen
2000 jaar oude tabletten bevatten eerste verwijzing naar Jezus en werpen heel ander licht op hem
Rusland maakt geen nepnieuws en het MH17-onderzoek is partijdig. Russische ambassadeur in Den Haag spreekt
Het onderzoek van deze professor legt een bom onder het kindervaccinatieprogramma
Explosieve tv-beelden, politici verder in het nauw: ‘Ik wil handboeien horen klikken’
Gideon van Meijeren doet in podcast boekje open over kindermisbruik en noemt Joris Demmink
Saoedische koninklijke familie financierde Al Qaida en gebruikt olie als geopolitiek instrument
Washington werkt nog steeds samen met terreurorganisatie IS. Wat zijn ze met al dit gestolen goud van plan?
BBB-minister ‘neemt het stikstofprobleem zeer serieus’: ‘Heeft u al spijt, kiezer?’