Maandagochtend zijn nieuwe acties van boeren tegen de ingrijpende stikstofplannen van start gegaan. De politie kan niet overal tegelijk zijn en dus moeten er keuzes worden gemaakt. Onder meer luchthavens, havens, energiecentrales en distributiecentra hebben prioriteit voor de politie. Daarnaast staat het leger paraat.
Politiechef Willem Woelders spreekt van een forse belasting voor politiemensen. “En dat doet ook wat met de gezinnen van de collega’s Ze moeten hun partner, vader of moeder missen en zien ook die heftige beelden op tv en social media,” aldus Woelders.
Er zijn ook politiemedewerkers die zich niet kunnen vinden in de kabinetsplannen. Eén van hen is Alwin van Hoeven, werkzaam als speurhondenbegeleider bij de politie. Hij staakt maandag.
Voor mij is het ook genoeg
“Ik heb 16 jaar gewerkt voor de politie en mijn ontslag ingediend,” schrijft hij op Facebook. “Nu zoveel burgers in opstand komen en hun onvrede uiten, voel ook ik de behoefte om mijn onvrede te uiten.”
Hij heeft binnen zijn afdeling een mail rondgestuurd. “Voor mij is het ook genoeg. De overheid gaat beginnen aan het onteigenen van boeren. Nog niet zo lang geleden heeft onze overheid een wet geactiveerd die bedoeld is voor tijden in oorlog, waarbij bedrijven en huizen onteigend kunnen worden,” schrijft Van Hoeven in die e-mail.
“Onze overheid liegt ons keer op keer voor: corona doodt wel meer dan twee procent van de geïnfecteerden, de vaccins zijn volledig veilig je kunt er niet dood aan gaan, sms’jes die kan Rutte niet meer vinden, Rutte heeft geen actieve herinneringen meer aan belangrijke zaken. En zo zijn er nog tal van voorbeelden,” vervolgt hij.
Laat je stem horen en kom voor je rechten op
Dit heeft mijn vertrouwen in onze overheid compleet weggenomen. Ooit was ik trots. Trots om voor de Nederlandse overheid te werken. Voor ze te staan. Nu wil ik zo min mogelijk met deze overheid te maken hebben omdat ze mij voor mijn gevoel verraden hebben, aldus Van Hoeven.
“De overheid voelt al twee jaar niet meer als mijn overheid en ook mijn grens is bereikt. Maandag 4 juli 2022 staak ik. Ik staak omdat de koers die gevaren wordt, botst met het menselijke,” schrijft Van Hoeven, die toevoegt die dag alleen levensreddende handelingen uit te voeren.
Hoewel hij een dienstopdracht heeft gekregen om te komen werken, gaat hij die niet uitvoeren. Tegen de boeren, vissers, chauffeurs en al die anderen die protesteren, zegt hij: “Ik ben trots op jullie. Laat je stem horen en kom voor je rechten op!”
Johns Hopkins-studie: corona heeft vrijwel geen effect op sterfte (na 5 dagen verwijderd)
Global cooling: klimaatwetenschappers zaten er faliekant naast
Het mysterie van de vliegende bollen (video)
Vulkaanrotsmassa ter grootte van België drijft rond Nieuw-Zeeland
‘Bij ADHD is hulp effectiever dan medicatie’
Oud-congreslid waarschuwt voor wereldregering: ‘Tenzij we ingrijpen, is dit een uitgemaakte zaak’
“Iraans-Russische samenwerking maakt Amerikaanse neoconservatieven bang”
Verloren beschavingen in niemandsland. Van deze archeologische vindplaatsen heb je waarschijnlijk nog nooit gehoord
Tsjeljabinsk-meteoriet neergeschoten door UFO?