We betalen in Nederland meer belasting dan wie dan ook ter wereld. Maar tegelijkertijd zijn we een waar walhalla voor grote buitenlandse bedrijven. Verschillende multinationals zitten met hun hoofdkantoor in Nederland om belasting te ontwijken.
De Nederlandse fiscus legt multinationals in de watten en behandelt bedrijven anders dan burgers, zo blijkt uit een onderzoek van ‘Rambam’ naar het belastingparadijs Nederland.
De programmamakers van het VARA-programma trekken lering uit deze rechtsongelijkheid en bedenken een eigen belastingroute voor hun nieuw geregistreerde merk Lars Gierveld®. Het merk van de gelijknamige ‘Rambam’-presentator wordt op de Britse Maagdeneilanden ondergebracht bij Rambam ltd. Van daaruit kunnen royalties, verkregen uit de deelname van Lars Gierveld® aan de uitzending, belastingvrij doorgesluisd worden naar Nederland, met medeweten van de belastingdienst.
In haar zoektocht naar belastingontwijking ontdekt ‘Rambam’ dat vierhonderd bedrijven van de Forbes 500 (de grootste bedrijven van de VS) zich voor een deel in Nederland gevestigd hebben. Zij profiteren hier van een gunstig fiscaal klimaat en maken dikwijls gebruik van geheime afspraken met de belastingdienst. Hoewel de Tweede Kamer de term ‘belastingparadijs’ verwerpt, werden in het afgelopen jaar 632 van dit soort geheime deals gesloten met multinationals.
Door zich voor te doen als een multinational heeft Rambam inzicht weten te krijgen in de actieve rol die de overheid heeft in het aantrekken van bedrijven. Een medewerker van Economische Zaken, belast met het aantrekken van buitenlandse bedrijven, gaf hoog op over fiscaliteit als handelsinstrument en raadde zelfs een belastingadviseur aan die ervaring heeft met het maken van afspraken met de fiscus.
Kijk de uitzending ‘Nederland Belastingparadijs’ hier terug.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Bewijs voor 4000 jaar oude verloren beschaving ontdekt in Zuid-Amerika
Aantal spoedopnames fors gestegen na 2021: ‘Bijna niet meer behapbaar’
Tweede film van Scott Ritter over president Zelensky ‘is absolute kijktip’: dit wordt er onthuld
Advocaat Arno van Kessel bespreekt achtergehouden Pfizer-documenten: ‘Dit is echt uitermate zorgelijk’
Reeks alledaagse medicijnen gelinkt aan dementie
Ziekenhuizen vol door vele onwelwordingen marathon in Leiden: ‘We doen weer net alsof er niets aan de hand is’
Gearresteerde boer in Assen: ‘Mensen, word nou eens een keertje wakker!’
Mensen zijn het zat om continu uitgemaakt te worden voor racist. Hoe de politieke klasse en royals de massa demoniseren
Eén op de tien Nederlanders hoort stemmen in het hoofd