In de atmosfeer van Mars is een hoge concentratie van het edelgas xenon-129 aangetroffen. Xenon-129 komt onder meer vrij bij kernsplijtingsreacties. Op het oppervlak van de rode planeet is ook veel uranium en thorium gevonden.
Dit is waarschijnlijk het gevolg van twee nucleaire explosies op Mars in een ver verleden, zo zegt wetenschapper John Brandenburg.
In Gabon is in 1972 uranium ontdekt dat 0,6 procent van het isotoop 235U bevatte. Van nature bevat uranium ongeveer 0,7 procent 235U. Het leek erop dat dit uranium al was verbrand.
Onvoldoende uranium-235
Natuurkundige Francis Perrin vertelde de Franse academie van wetenschappen in 1972 dat circa 1,7 miljard jaar geleden een kernsplijtingsreactie had plaatsgevonden. Veel wetenschappers zeggen dat natuurlijke kernsplijting tot de mogelijkheden behoort, maar sommigen zijn het daar niet mee eens. Een andere mogelijkheid is dat intelligente wezens – mensen of aliens – ze hebben veroorzaakt.
Perrin vermoedde dat de ondergrondse ‘reactoren’ met regelmaat onderliepen waardoor uraniumoxide oploste en onder invloed van bacteriën op bepaalde plaatsen ophoopte tot een kritische massa werd bereikt.
Wijlen Nobelprijswinnaar en voormalig hoofd van de Amerikaanse Atomic Energy Commission dr. Glenn T. Seaborg was van mening dat er in Gabon geen natuurlijke kernsplijting kon hebben plaatsgevonden. Diverse specialisten hebben volgens hem aangetoond dat het uraniumerts in Gabon 1,7 miljard jaar geleden onvoldoende 235U bevatte om een natuurlijke reactie te kunnen veroorzaken.
Grote kraters
Dr. Brandenburg meent dat de hoge concentratie xenon-129 op Mars waarschijnlijk het gevolg is van een kernexplosie en niet van een natuurlijk kernsplijtingsproces. “Als de explosies natuurlijk waren geweest, zouden we grote kraters vinden op het Marsoppervlak,” zei Brandenburg.
Hij wijst erop dat het omhulsel van bijvoorbeeld een waterstofbom normaal gesproken bestaat uit uranium-238 of thorium. Bij normale splijting worden kleine hoeveelheden xenon-129 geproduceerd, maar bij de explosie van een waterstofbom komen grote hoeveelheden van het edelgas vrij.
Veel geld
Dr. David Beaty van het Jet Propulsion Laboratory van de NASA zei geïnteresseerd te zijn in de ideeën van Brandenburg, maar voegde daar gelijk aan toe dat een Marsmissie om zijn theorie te onderzoeken veel geld zou kosten.
Ruimtevaartadviseur Edward D. McCullough en geoloog en oud-astronaut Harrison Schmitt zijn het gedeeltelijk eens met de theorie van Brandenburg, maar gaan niet zo ver dat ze zeggen dat de explosies zijn veroorzaakt door een buitenaards ras.
Brandenburg schat dat de explosies zo’n 180 miljoen jaar geleden hebben plaatsgevonden op Mars. Hij zei dat de explosies krachtig genoeg zijn geweest om het klimaat van de planeet te veranderen en een gigantische catastrofe te veroorzaken.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Vluchten omgeleid na onbekend object boven Chinese luchthaven
Privacy First zet privacyschendingen in Nederland op VN-agenda
Schatjager Discovery Channel claimt buitenaards schip te hebben ontdekt in Bermudadriehoek. Zal dit de wereld schokken?
Columnist haalt verwoestend uit naar De Jonge: ‘Tief op met je prik’
Ursula von der Leyen en haar virusvrienden spoelden 750 miljard door het putje en niemand weet waar het gebleven is
Het farma-fortuin: “Medicijnen zijn onbetaalbaar door miljoenensalarissen farmadirecteuren”
Ontmoeting tussen Syrische “president” en EU-baas Von der Leyen zet kwaad bloed: ‘Beschamende timing en vertoning’
Statines en cholesterol: hoe 200 miljoen mensen worden misleid door farmabedrijven
Waar komt Kerstmis vandaan?