Binnenland

‘Dit is geseksualiseerde hersenspoeling’: gendervideo SchoolTV wekt brede verontwaardiging

Help mee door dit met jouw vrienden op je socials te delen!

Een gendervideo van SchoolTV bereikt opnieuw een breed publiek via sociale media, en de reacties zijn niet mis. Het gaat om een productie uit 2021 waarin een jongen genaamd Frans op een zomerkamp bekendmaakt dat hij eigenlijk liever een meisje zou zijn — een item dat destijds als educatief lesmateriaal werd aangeboden aan basisscholen.

Het bewuste item heet ‘Francien wil een poesje’. In het fragment treedt Frans, die liever Francien is, op tijdens een bonte avond op kamp en vertelt zijn kampgenoten dat hij zich eigenlijk een meisje voelt. Het filmpje is onderdeel van een breder aanbod van SchoolTV, de educatieve tak van de publieke omroep, die naar eigen zeggen ‘informatieve en educatieve’ content maakt die scholen kunnen inzetten in hun lesprogramma.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
Hoogleraar: “Dit is knettergek”

Emeritus hoogleraar Armand Girbes roept op om hier onmiddellijk mee te stoppen. “Het is moeilijk om hier niet woorden als knettergek te gebruiken. Hoe kan dit zo afglijden?” Girbes is niet de eerste de beste: hij geldt als een van de meest uitgesproken medische stemmen in Nederland en schuwt het niet om het establishment frontaal aan te vallen. Dat hij nu ook het onderwijs in het vizier neemt, zegt iets over hoe breed de verontwaardiging is.

Wie betaalt dit met ons geld?

Oud-Kamerlid Wybren van Haga gooit er nog een schepje bovenop. “Dit kan toch niet waar zijn? Wie zijn toch die bestuurders die dit soort walgelijke indoctrinatie met ons belastinggeld subsidiëren?” vraagt hij zich hardop af.

Het oordeel van Journalist Vala van den Boomen is helder: dit is geen educatief materiaal, dit is geen pedagogisch verantwoorde content, en het draagt niet bij aan de gezonde ontwikkeling van kinderen. Ze noemt het ronduit ‘geseksualiseerde hersenspoeling’. Daarnaast stelt ze een vraag die tot nu toe onbeantwoord blijft: vragen scholen eigenlijk wel aan ouders of zij akkoord gaan voordat hun kind dit soort materiaal te zien krijgt?

Van den Boomen vindt dat er ingegrepen moet worden en vraagt D66-minister Letschert van Onderwijs wat zij hiervan vindt.

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

5 5 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

2 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Realist
Realist
42 minuten geleden

Frans heeft een roze krans en geen poesje…

Wat een waanzin!

bijsluiter
bijsluiter
40 minuten geleden

die dit uitgevonden hebben en steunen onmiddelijk op de brandstapel

Back to top button
2
0
We lezen graag je reactie!x