Iraakse troepen voeren met steun van de Verenigde Staten sinds medio februari een grootschalige operatie om de stad Mosul volledig in handen te krijgen.
Eind vorig jaar werd in buurland Syrië de stad Aleppo heroverd op terroristen. Twee steden in twee aan elkaar grenzende landen, twee compleet verschillende manieren van verslaggeving in de media.
Niets dan lof voor de vooruitgang die de coalitie boekt in Mosul, terwijl de media de regeringstroepen van Assad vooral beschuldigden van oorlogsmisdaden.
Partijdige verslaggeving
“In beide gevallen proberen de Iraakse en Syrische overheid delen van steden te heroveren op terroristen,” merkte onderzoeksjournalist Rick Sterling op.
“In Mosul gaat het om IS, in Aleppo om Jabhat al-Nusra, een tak van Al Qaida,” zei hij.
“De media meldden dat de Aleppo ‘was gevallen’, terwijl ze zeggen dat Mosul wordt bevrijd,” aldus Sterling. Hij sprak van partijdige verslaggeving in de media.
Belangen
“De westerse media hebben Aleppo verlaten, terwijl de situatie daar drastisch is verbeterd aangezien de terroristen zijn verslagen,” benadrukte de journalist.
Volgens priester Andrew Ashdown, die net is teruggekeerd uit Syrië, heeft de partijdige verslaggeving te maken met de achterliggende belangen.
“Het is duidelijk dat sommige westerse landen regimeverandering willen in Syrië,” zei hij.
Grozny
“Het is ironisch dat de Verenigde Staten in Mosul strijden tegen IS, terwijl hun bondgenoten – Saoedi-Arabië en Qatar – IS juist financieren,” vervolgde hij.
De verwoesting in Aleppo als gevolg van Russische luchtaanvallen werd vergeleken met de vernietiging van Grozny in Tsjetsjenië, maar geen woord over Ramadi, een stad die in 2015 voor 80 procent werd verwoest door Amerikaanse luchtaanvallen.
[RT, Independent]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘Ware daders aanslag Boston beschermd door overheid VS’
Grootste UFO-conferentie ter wereld ‘interactief en vernieuwend’
Onthuld: Zoveel geld krijgen journalisten geboden om propaganda over Syrië te schrijven
Leger kan vrede stichten door meditatie te beoefenen
Bilderberg: een real life Da Vinci Code
Op zoek naar de grootste nazi-schat ooit, door Hitler heel goed verstopt (en wie was deze Matthias?)
‘Iedereen die naar het Eurovisie Songfestival gaat kijken is een schaap’
Grafiek: het definitieve bewijs dat vaccinatie voor oversterfte zorgt
Aantal overleden artsen na coronavaccinatie gaat richting 100: ‘Buitengewoon alarmerend’