Onafhankelijk journalist en legerveteraan Patrick Lancaster is in de Oekraïense stad Marioepol, waar het Russische leger steeds meer terrein wint. In de buurt van Azovstal, een grote staalfabriek waar het Oekraïense leger zich heeft verschanst, sprak Lancaster met lokale bewoners.
Een man zei tegen hem dat hij tot twee keer toe bijna was geraakt door een scherpschutter. Hij hoorde de kogels om zijn oren vliegen. Hij lichtte toe dat het ging om een scherpschutter van het Azovbataljon. “Ze schieten op burgers,” benadrukte de man. “Ze schieten niet op soldaten, alleen op burgers. Ze doden burgers. Het zijn rasechte fascisten.”
(Video verwijderd? Klik hier...)
Rusland schiet helemaal niet op mensen
Een andere man zei tegen de journalist dat de scherpschutters ‘nazi’s’ zijn. “Oekraïense nazi’s schieten op mensen en doden mensen. Ze doden burgers. Vrouwen, mannen, iedereen.”
De man vertelde dat er zelfs mannen worden vrijgelaten uit de gevangenis. Ze krijgen veel geld om mensen zonder reden te vermoorden. Lancaster zei tegen de man dat Amerikaanse en Europese media beweren dat Rusland steden verwoest en mensen doodt. “Rusland schiet helemaal niet op mensen,” reageerde de man.
Verwoest door Oekraïense tanks
Een huilende vrouw zei tegen de journalist dat ze zonder de Russische hulp honger en dorst zou moeten lijden. De vrouw, die de Russen bedankte, zei dat haar flat was verwoest door Oekraïense tanks.
De Russen kondigden dinsdag nieuwe gevechten aan tegen de Oekraïense troepen die de strategisch belangrijke stad aan de Zee van Azov verdedigen. Het Russische leger zei erin geslaagd te zijn om een evacuatie van Oekraïense officieren uit de belegerde stad te voorkomen. Het ging volgens het ministerie van Defensie om leiders van het Azovbataljon.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Pepijn van Houwelingen: ‘Dit stopt pas als wij, als Nederlanders, zeggen: genoeg is genoeg’
Het verhaal achter UFO-hacker Gary McKinnon (video)
Grootste wereldwijde protest tegen de WHO aangekondigd, wetenschappers slaan handen ineen
Studie: Kokosolie doodt 93 procent darmkankercellen binnen twee dagen
Zaak tegen Rutte, Kaag, Hoekstra en Segers sleept voort, volgende rolzitting 10 mei: ‘Echt schandalig!’
Mijn broer werd op 9/11 vermoord door de Amerikaanse overheid. Nabestaande opent doofpot in dit interview
Er is iets ongekends gebeurd in de historie van de Bilderbergconferentie. Wat kunnen we verwachten?
Walging om NPO-fragment waarin ongevaccineerden worden neergeschoten: ‘Totaal ziek!’
Honduras gaat controversiële privé-steden bouwen