Coronaminister Hugo de Jonge zorgde vrijdag voor verbazing door een kerstlied te zingen terwijl staatssecretaris Paul Blokhuis even verderop een interview probeerde te geven over tekorten in de Jeugdzorg. Blokhuis moest het interview zelfs onderbreken.
De Jonge kreeg stevige kritiek na zijn optreden. “Dit is zoveel ondermijnender dan de bruiloft van Grapperhaus,” twitterde opiniemaker Marianne Zwagerman. “Dit is een trap in het gezicht van alle ondernemers die alleen maar kunnen janken met kerst.”
Ze reageerde vervolgens op een ander filmpje, waarin De Jonge zich ook nogal vreemd gedraagt. Het bijschrift bij het filmpje luidt: “Hugo die aan het trippen is. Even een drugstest bij hem doen.”
Zwagerman: “Niemand in het Haagse / de mediawereld zegt het hardop, maar dit gespeculeer hoor je nogal eens. Maar misschien is het alleen vermoeidheid. Of is hij al gevaccineerd. Je weet het niet.”
Twitteraar Dibbus61 voegde toe: “Wouter de Winther (verslaggever bij De Telegraaf, red.) zei bij Beau op de avond dat bekend werd dat hij was afgetreden als lijsttrekker als antwoord op de constatering dat De Jonge er niet moe uitzag: daar heeft hij zijn middelen voor. Als dat geen hint was, weet ik het niet meer.”
Nou misschien helpt dit
HUGO DIE AAN HET TRIPPEN IS ..even een Drugs Test bij hem doen ?? pic.twitter.com/auDOV3pxp4— Ajaxfriend❌❌❌ (@ajaxfriend) December 18, 2020
De Haagse ziekte
In 2017 liet psychiater Bram Bakker aan tafel bij Pauw doorschemeren dat veel politici problemen hebben met coke. “Dit is de Haagse ziekte,” zei hij. “Het is een hele ongezonde cocon waarin deze mensen opereren, waar grenzeloosheid de norm is.”
Op de vraag van NOS-verslaggever Xander van der Wulp of je dit heel veel in Den Haag ziet, antwoordde hij: “Ja, absoluut. Ik heb in de loop van de afgelopen 10 jaar toen ik in de verslavingszorg zat meerdere keren met bekende politici van doen gehad.”
Namen noemde hij niet ‘omdat ik daar helaas niets over mag zeggen’. Hij zei wel dat het ging om politici ‘van landelijke bekendheid’. In 2006 werd op het damestoilet van D66 coke gevonden.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Voormalig PVV-Kamerlid: achter Geert Wilders zit een machtsstructuur die wij niet zien
Gideon van Meijeren is de leugens zat: ‘Echt schofterig om hier de boeren de schuld van te geven’
22 doden bij aanslag na concert Ariana Grande in Manchester. Zo klonk de explosie in de concertzaal
Eva Vlaardingerbroek fel: ‘Het is onvoorstelbaar vies wat hier gebeurt’
Zomergasten met Abou Jahjah: “Zionisme is verwerpelijke koloniale en racistische ideologie”
Mediterraans mysterie: Woonde de mythische beschaving van Atlantis op Sardinië?
5 voorbeelden van kinderen die zich vorige levens kunnen herinneren (en die zijn onderzocht door wetenschappers)
Genetische modificatie voor consumenten vaak onzichtbaar
Dit zijn de ‘complottheorieën’ die volgens Volt een PARTIJVERBOD rechtvaardigen