Heel veel mores in Den Haag zijn vooral werkverschaffing, zegt Forum voor Democratie-leider Thierry Baudet in een interview met De Telegraaf.
“Zoals het debat over de memo’s over dividendbelasting. De uitkomst ligt in feite al vast,” zegt hij. “Het debat is een rituele dans voor de bühne.”
Hij spreekt van een uitputtingsslag, in de hoop dat iemand zich verspreekt. Het grote ideologische debat over waar de natie heengaat, ontbreekt, merkt hij op.
Al besloten
“Hier valt niets te besluiten, het is door de coalitiepartijen al besloten,” aldus Baudet. “We moeten naar minderheidskabinetten toe, want dan moet je echt de Kamer zien te overtuigen van je plannen.”
Hij zegt dat hij het altijd ontzettend saai vond om te kijken naar debatten met andere politici die al lang bedisseld zijn.
Als de Nederlandse kiezer niet kiest voor verandering, gaat die er ook echt niet komen, stelt hij.
Heel ondemocratisch
“De gevestigde partijen, lobby’s en ambtenaren hebben natuurlijk alle belang bij het in stand houden van dit systeem,” klinkt het.
“Nu bepalen Buma, Rutte, Pechtold en Segers wat er gebeurt,” zegt Baudet. “Die andere mensen krioelen er driftig omheen en krijgen af en toe eens een kruimeltje toegeworpen waar ze dan ongelooflijk trots mee naar hun achterban gaan.”
In feite is het allemaal heel ondemocratisch. We zijn opgericht om dat te herstellen, besluit hij.
Foto: Twitter/Tweede Kamer
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Gruwelijke beelden: Poetin laat op ‘Russisch Davos’ video zien over ongekende wreedheden Oekraïense nazi’s
Pogingen om Baudet te framen worden steeds lachwekkender. Hoe één term leidde tot een vloedgolf aan nepnieuws en regelrechte verzinsels
Zon gaat in ‘lockdown’: Lage zonneactiviteit ‘doet temperaturen kelderen’
Fransen riskeren 6 maanden cel als ze café of restaurant binnengaan zonder coronapas
Onbekend signaal mogelijk afkomstig van buitenaardse beschaving
Wat is er aan de hand met D66-Kamerlid Tjeerd de Groot?
Dit is het ‘antwoord’ van de regering op de vraag waarom het aantal first responders vanaf 2021 explosief is gestegen
Kurkuma, een wonderwortel tegen dodelijke ziekten?
Bij BNR valt het op dat ‘complotdenkers’ het continu goed hebben: ‘Zorgelijk’