De Duitse professor Maximilian Ruppert van de Technische Hogeschool Ingolstadt is expert op het gebied van gecontroleerde sloop. Hij heeft in zijn leven al heel wat opgeblazen: schoorstenen, bomen, enzovoorts. “Ik weet precies hoe je dat moet doen,” zei hij in een interview met het onafhankelijke medium Club der klaren Worte.
Aan de universiteit van de Bundeswehr in München schreef hij een proefschrift over de effecten van explosieven op gebouwen. Dat verdedigde hij in 2000, een jaar voor 9/11.
Hij herinnert zich de ‘aanslagen’ als de dag van gisteren. Op de bewuste 11 september werd er een feestje georganiseerd omdat één van zijn collega’s was gepromoveerd. Het feest was plotseling voorbij en grote monitoren werden de ruimte ingerold.
MUST-SEE INTERVIEW: Maximilian Ruppert, a German professor of structural engineering with expertise in demolition, says that he and his colleagues knew immediately on 9/11 that the Twin Towers were demolished.
The full interview is available here: https://t.co/CnuyGxo42w pic.twitter.com/iG3Najczar
— International Center for 9/11 Justice (@ic911justice) November 14, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Een hele prestatie
Op het feest waren ook militairen aanwezig. Een hooggeplaatste officier zei bij het bekijken van de beelden: “Kijk wat daar is gebeurd! De Amerikanen halen die torens naar beneden en hebben ons niet eens op de hoogte gebracht!”
“Wat een lef,” citeerde Ruppert de officier.
De professor legde uit dat alle aanwezigen onderzoek hadden gedaan naar dit onderwerp. “We wisten vrijwel meteen dat gebouwen alleen op zo’n manier naar beneden komen bij gecontroleerde sloop.”
Hun eerste reactie was: “Wauw, respect. Dit is vakwerk. Dit is een hele prestatie.”
Geen twijfel
Ruppert legde uit dat het niet gemakkelijk is om zulke torens naar beneden te brengen. Het vergt jaren van voorbereiding. Hij noemde als voorbeeld dat een schoorsteen al bij de minste of geringste verstoring om kan vallen in plaats van kaarsrecht naar beneden gaan.
Het is volgens de professor heel moeilijk om gebouwen met grote precisie te laten instorten. “Het is grote kunst.”
Op de vraag of er ook deskundigen waren die twijfelden, antwoordde Ruppert: “Nee, er bestond geen twijfel over. Het was meteen duidelijk.”
“Het moet een gecontroleerde explosie zijn geweest. We wisten meteen dat ze gecontroleerd waren gesloopt.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
100 keer hoger dan Mount Everest: Twee reusachtige structuren ontdekt op 3000 kilometer diepte
Kickbokser Alistair Overeem heeft geen coronaprikken gehaald: ‘Niet één, maar wel 10 rode vlaggen’
Griekse initiatieven om crisis te bezweren winnen aan kracht
“Vaccins kunnen homoseksuele gevoelens opwekken bij kinderen”
McDonald’s doodt in 10 dagen tijd 40 procent van alle darmbacteriën
Onbekende objecten en bijna-doodervaringen onder de loep
Covid-adviseur onder Trump: taakgroep misleidde president, nooit sprake geweest van ‘pandemie’
VIDEO: Verscheen tijdens het bezoek van Obama aan Kenia een ‘demon’ in beeld?
Elektrische auto vervuilender dan groene diesel. Dit zijn de verschillen