Premier Rutte bracht maandag een bezoek aan Oekraïne, waar hij onder anderen sprak met president Zelenski.
“Als je hier bent, dan voel je nog meer hoe belangrijk het is dat het Westen, Nederland, wij allemaal helpen. En dat we bereid zijn een prijs te betalen om de Russische agressie tegen Oekraïne een halt toe te roepen, met wapens, humanitaire hulp en sancties,” zei Rutte voor de RTL-camera.
Het narratief kantelt. Econoom Kees de Kort benadrukte in GoudKoorts Grachten dat Zelenski een dictator is. “Oppositie wordt verboden, bedrijven worden gesloten, als je je mond opentrekt, zit je in de bak. Die wordt in het Nederlandse parlement toegejuicht,” sprak De Kort verbaasd. “Hij is gewoon een dictator.”
“Wat mankeert ons?” vroeg de econoom.
🗣Kees de Kort : “Zelensky is gewoon een dictator, oppositie wordt verboden, bedrijven worden gesloten en als je je mond opentrekt zit je in de bak en die wordt in t 🇳🇱 parlement toegejuicht.”
➡️ https://t.co/tOmU6Pu2wy
➡️ https://t.co/F5vJvdcpGj pic.twitter.com/Ri9VH0pysi— 🌸Simone Juffermans (@SimoneSays123) July 13, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Niet toevallig
“Het is niet toevallig dat in het conflict tussen Rusland en Oekraïne alle rijke landen voor Oekraïne zijn en de rest van de wereld – vier miljard mensen – helemaal niet. Die zien dat het Westen met twee maten meet,” zei De Kort.
“Als Amerika bombardeert – Afghanistan, Syrië, Irak, Jemen, Kosovo – dan is het goed, prima, dat worden democratieën, want bombarderen, daar zit democratie in – en als de Russen het doen, dan is de wereld te klein,” voegde hij toe.
Proxyoorlog
De rest van de wereld ziet ook dat de Russische tegoeden worden bevroren omdat iemand vindt dat het niet goed is. Daar wordt gedacht: dat kan mij ook overkomen. Dat gaat op de lange termijn hele grote gevolgen hebben in de rest van de wereld. Die gaan kijken: hoe kunnen wij ons loswringen van Amerika, want dat willen we niet meemaken, aldus de econoom. Dat betekent concreet dat ‘er dingen gaan gebeuren’ in het financiële stelsel.
Het is bovendien geen oorlog tussen Oekraïne en Rusland, maar een oorlog tussen de VS en Rusland op Oekraïens grondgebied, zei De Kort. “Proxyoorlog.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Politicus beschimpt ‘antivaxers’, overlijdt 7 weken na tweede Pfizer-prik
We gaan nu jaarlijks 1,5 biljoen euro uitgeven voor slechts 0,00135 graden minder opwarming: ‘Absurd!’
RIVM kwam begin 2022 met dit onthutsende adviesrapport over het vaccineren van jongeren: ‘Onvergeeflijk’
Zoon van George Soros is kind aan huis in het Witte Huis
Internist deelt belangrijke informatie over coronavaccin: ‘Dit beangstigt me’
Worden de Australische bosbranden verergerd door klimaatverandering? Dit zegt een klimatoloog erover
Australisch bedrijf brengt eerste cannabismedicijn op de markt: hier kun je het voor gebruiken
Hoe politiek en media ons vijf jaar hebben voorgelogen over de Griekse crisis en waarom
Beelden: woedende betogers verjagen oproerpolitie uit winkelcentrum Parijs – ‘Vrijheid!’