De kralen van gerold ijzer die zijn gevonden in een 5000 jaar oud graf in Egypte zijn gemaakt van metaal uit meteorieten.
Dit verklaart waarom er 2000 jaar voordat mensen ijzer uit erts konden winnen al ijzeren sieraden waren.
De kralen zijn al in 1911 gevonden in el-Gerzeh, nabij het Fayummeer, op ruim 100 kilometer van Caïro. Ze werden gemaakt door ijzer plat te hameren en op te rollen. Van de kralen en andere exotische mineralen, zoals goud en edelstenen, werden vervolgens kettingen gemaakt. De studie is verschenen in het Journal of Archaeological Science.
Hoofdonderzoeker Thilo Rehren van het University College London in Qatar laat zien dat de metaalbewerkers uit het vierde millennium voor Christus al wisten hoe ze meteoritisch ijzer moesten bewerken, een nikkel-ijzerlegering die veel harder en breekbaarder is dan bijvoorbeeld koper.
De onderzoekers konden aan de hand van een röntgenscan bepalen dat de kralen uit meteoritisch ijzer bestaan en niet uit magnetiet. Het team trof nikkel, kobalt, fosfor en germanium in de kralen aan in concentraties die alleen voorkomen in meteoritisch ijzer.
Bron: Ucl.ac.uk
Gerelateerd:
- Inslagkrater van reusachtige planetoïde gevonden in Australië
- Buitenaards leven aangetroffen in meteoriet
- ‘Boeddha uit de ruimte’ gemaakt van meteoriet
- Onmogelijke kristallen komen uit de ruimte
- Wetenschappers treffen buitenaards leven aan in meteoriet
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Britse MoD houdt onderzoek naar antizwaartekracht nauwgezet in de gaten
In Turkije is VVD-leider Yesilgöz uitgeroepen tot premier van Nederland
Hou je vast: DIT is het niveau van beoogd klimaatminister Sophie Hermans (D66)
‘Corona-agenten’ krijgen bevoegdheid om in te breken in huizen in West-Australië
Het verzet groeit: Provinciale Staten van Zeeland vinden 2G en coronapas op werk helemaal geen goed idee
Mysterie van Russisch Atlantis aan Zwarte Zee
Belastingspecialist waarschuwt: ‘Ik denk dat we aan de vooravond staan van een bloedbad’
Man (77) wordt onwel na boosterprik en overlijdt in LUMC: ‘Gewoon doorlopen mensen, niets aan de hand hoor!’
Bizar geluid boven Nederland en Marokko blijft groot raadsel