De Bosnische piramides worden inmiddels al zo’n 10 jaar bezocht door egyptologen. Afgelopen zomer reisden professor Nabil Swelim, geoloog Ali Barakat, professor Mona Aly van de Universiteit van Caïro en professor Hamed El Haweli van de Universiteit van Caïro af naar de Europese piramides.
Een week lang bezochten ze alle locaties in Visoko en hun conclusie luidt als volgt:
“De Bosnische Zonnepiramide is de grootste piramide ter wereld en de wereld zal Bosnië leren kennen als het land van de piramides.”
Dwarsbomen
De minister van Cultuur doet er ondertussen alles aan om het onderzoek naar de piramides te dwarsbomen, schrijft de krant Sarajevo Times.
Zo is de beschermde zone rond de Zonnepiramide uitgebreid, waardoor verder onderzoek onmogelijk is geworden.
De minister weigerde met het team te spreken.
Ontslagen
Ook de Egyptische Hoge Raad voor Oudheden belemmert het onderzoek, aldus de krant.
Dr. Barakat werd na het bezoek ontslagen en dr. Swellim kreeg te horen dat hij zijn pensioen vaarwel kon zeggen als hij het project zou blijven steunen.
De piramides zijn inmiddels bezocht door vele gerenommeerde experts. Ieder jaar trekken ze tienduizenden bezoekers van over de hele wereld en melden zich honderden vrijwilligers aan die willen meehelpen bij opgravingen.
Foto: Wikimedia Commons
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Luister naar je lichaam: de psychische oorzaken van ziektes
‘Gezicht van verpleegster verlamd’ na coronavaccin: ‘Alsjeblieft, haal deze vaccinatie niet’
Kabinet laat weten: koningin Maxima is nog steeds actief voor het World Economic Forum
Meetstations langs kust Antarctica laten geen opwarming zien. Is dit waarom klimaatalarmisten de Zuidpool mijden als de pest?
Mysterieuze grotten en tunnels ontdekt onder kasteel in Polen
Maxima met ‘Vakantiekoning’ naar Jordanië voor VIJFDE vakantie van dit jaar
Dit zijn de gebroken gezichten van de vaccinatieslachtoffers. Media en politici durven hen niet onder ogen te komen
Bananenmaffia: hoe ver reikt de macht van een grote corporatie?
Burgemeester Halsema terechtgewezen om bizarre uitspraak: ‘Dit kan echt niet’