Angst houdt mensen in het gareel en de globalistische elite weet dit wapen effectief te hanteren, schrijft adjunct-hoofdredacteur van OpinieZ Uri van As.
Zonder de EU zou er geen vrede zijn, zonder de VN geen voorspoed, je moet bang zijn voor de Russen, voor het Amerika van Trump, voor nationalisten, racisten, islamofoben en voor de klimaatapocalyps die aanstaande is tenzij je op de juiste partij stemt en alle rekeningen die de overheid je stuurt netjes op tijd betaalt.
Het links-liberale globalisme is verworden tot een allesomvattend geloof, stelt Van As.
Stuitende lafheid
Hij merkt op dat hier en daar verzet broeit, maar dat dat door sociale angst in Nederland tot niets zal leiden.
“Ons land wentelt zich sinds de overgave in de Tweede Wereldoorlog in stuitende lafheid,” klinkt het.
Zelfs als een nieuwe regering kan zorgen voor broodnodige bestuurlijke vernieuwing, maken we nog altijd deel uit van een nieuw imperialistisch rijk: de Europese Unie.
Brussel is het nieuwe Rome geworden als hoofdstad van een grenzeloos rijk waarin de bevolking niets meer te vertellen heeft, zegt Van As.
Braafste jongetje
De Brusselse bureaucraten hebben een schimmige bestuursklasse laten ontstaan waarop geen democratische controle meer mogelijk is.
Kiezers hebben geen enkele invloed op de samenstelling van deze Brusselse bureaucratie, benadrukt hij.
Door het raadgevend referendum af te schaffen toonde Nederland zich opnieuw het braafste jongetje van het nieuwe Europese rijk. “Want Brussel is niet gebaat bij het houden van referenda,” zegt Van As.
De EU is volgens hem een project geworden van technocraten die directe democratie en volksraadplegingen als storende instrumenten ervaren.
Inhoudsloze folklore
Ons eigen parlement heeft geen enkele invloed meer op de gang van de zaken in de EU. “En zo wordt onze parlementaire democratie inhoudsloze folklore, waarin we doen alsof.”
“Onze politieke elite heeft elk realiteitsbesef en verantwoordelijkheidsgevoel verloren en is het contact met de bevolking kwijtgeraakt,” zegt hij.
“De val van Brussel en Mekka kan niet snel genoeg beginnen,” besluit Van As.
[OpinieZ]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Een inktzwarte dag voor Europa
Kinderreep van Kellogg’s blijkt suikerbom
‘Niet klimaatverandering, maar DIT is de oorzaak van de overstromingen in Valencia’
Kritiek op ‘discriminatiepaspoort’ zwelt aan: ‘Alle grenzen van het betamelijke zijn verregaand overschreden’
Longarts David Prins komt op voor Maurice de Hond: ‘Dit past niet in een gezonde democratie’
‘Pieter Omtzigt lag te ver voor. Dus verklaart het CDA-bestuur de stemming ongeldig’
“We hebben allemaal een aantal buitenaardse genen”
Poetin ‘verstoort Nieuwe Wereldorde van Schwab en Gates’ door Oekraïne binnen te vallen
‘Je hoeft geen rechercheur te zijn om te zien dat Rutte hier keihard staat te liegen’