Het probleem in de VS is het hele politieke systeem. Dat zei de afgezette Syrische president Bashar Assad in 2017 in gesprek met nieuwszender WION.
De verkiezing van Trump heeft aangetoond dat de president slechts een performer is, aldus Assad. “Hij is niet degene die de besluiten neemt. Hij is onderdeel van de Deep State die de president vertelt wat hij moet doen.”
Assad wees erop dat Trump na zijn aantreden als president de meeste verkiezingsbeloften inslikte. “Hij maakte een draai van 180 graden.”
Assad comments on Trump, 2017. Says he is controlled by the “Deep State” pic.twitter.com/v7w6n7ATpd
— Michael Tracey (@mtracey) December 10, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Raketaanval
“Waarom? Omdat de Deep State niet zou toestaan dat hij een bepaalde kant op zou gaan,” zei hij, toevoegende dat de Amerikaanse president nooit zijn beloften zal waarmaken.
Toen Trump aan de macht kwam zei hij dat de VS niet langer zouden ingrijpen in landen in het Midden-Oosten, maar kort daarop gaf hij opeens opdracht tot een raketaanval op Syrië.
Deep State wil geen partners
“Dit is het probleem. Deze Deep State wil geen partners. Ze willen alleen marionetten en proxy’s, en dat zijn wij niet.”
Korte tijd later zei Assad in een interview met het Griekse dagblad Kathimerini dat de Deep State een conflict met Rusland wil uitlokken.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






AD vraagt lezers of ze de nieuwe coronaprik gaan halen, maar vergeet de reacties te censureren: een greep
Filmpje: Klaus Schwab ‘heeft skeletten in de kast’
Waar komt de kerstboom vandaan?
Ontslaggolf in top bankwezen
Oorsprong van eerste waargenomen bezoeker van buiten ons zonnestelsel ontdekt. Hier komt Oumuamua vandaan
Justitieambtenaar mocht IS complot van zionisten noemen. Lees hier het oordeel van de rechter
Vrijgegeven Wob-stukken laten zien hoe de overheid reageerde op bijwerkingen: ‘Zeer zorgwekkend’
Gepensioneerden verloren 97 miljard euro omdat Paul Rosenmöller het klimaat wilde redden
Wonen op een plek zonder wifi en mobiele telefoons