BinnenlandCorona

Even over die ‘schrikbarende toename’ van het aantal coronadoden

Help door dit artikel met iederen die je kent op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Tijd voor wat nuance in de discussie over de coronacijfers. Erwin Kompanje, filosoof en klinisch ethicus bij het Erasmus MC, las net als veel anderen in de mainstream media dat het aantal coronadoden en -patiënten de laatste week ‘schrikbarend is toegenomen’. Bij het woordje ‘schrikbarend’ denk je aan uitpuilende ziekenhuizen en volle mortuaria. Dat is niet het geval. Zo waren er vorige week volgens de cijfers van het RIVM 91 coronadoden en 201 ziekenhuisopnames, 30 doden en 31 opnames meer dan de week ervoor.

Kompanje merkt op dat er iedere week zo’n 2800 Nederlanders aan andere aandoeningen overlijden, waaronder bijvoorbeeld 385 aan roken. Dan over die 91 overledenen. Daarvan waren maar liefst 73 ouder dan 74 jaar. Het zijn dus opnieuw oude tot zeer oude patiënten die aan het virus bezwijken, zegt hij. “Dat oude (75+) en zeer oude (90+) mensen overlijden, is toch echt een normale natuurlijke gebeurtenis, ongeacht de reden van overlijden.”

---Lees verder na dit advertentieblokje---
Verbijsterend, verontrustend en verwonderlijk

Kompanje haalt fel uit naar de media: “Als we niet kunnen accepteren dat Covid-19 één van de ziekten is waar je op oude leeftijd aan kunt bezwijken en daar verontwaardigd over blijven, ontbreekt ons alle werkelijkheidszin. En de media: wanneer die blijven roeptoeteren dat er een ‘schrikbarende toename’ is van het overlijden aan Covid-19 – zonder daarbij te vermelden dat het om oude en zeer oude mensen gaat – wordt het toch wel erg verbijsterend, verontrustend en verwonderlijk.”

Hij kan rekenen op steun van arts Matthijs Schoemacher. “Waarde collega Kompanje! Chapeau! Voor mij ben je een held. Het is triest dat ik je zo moet bejegenen. Je vermeldt alleen maar cijfers en feiten, en houdt je aan onze eed van Hippocrates. Zoals die duizenden andere collegae.”

[Kompanje]

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

0 0 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

32 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Philip
Philip
5 jaren geleden

België gaat weer in lock down.

Horeca voor een maand dicht, avond klok en nog 1 vast contact.

Velen zullen nooit meer open gaan, mensen worden nog meer geïsoleerd en mensen worden mentaal nog meer kapot gemaakt.

Kom met zen allen op straat, weg met die dictatuur op basis van een scam van formaat.
Ik ben tegen geweld, maar blijkbaar is dat het enige wat die idioten kan wakker schudden.
Wat gaan 10 k of 100 ka flikken (privé militie van dat gespuis) doen tegen miljoenen burgers!!

Het maakt niet uit wat andere zgn experts te vertellen hebben, de politici laten zich liever adviseren door een stelletje clowns/idioten die naar de pijpen van big farma dansen.

Genoeg is genoeg!!!

MdeFilosoof
MdeFilosoof
5 jaren geleden

Media en politiek hebben gewoon schijt aan de feiten. Maar niet met tellen want ze zullen de doden gewoon door tellen, ook al heb je kanker, toch covid. En griep is compleet verdwenen. De Nederlandse politiek en media zijn niet alleen fascistisch ze zijn ronduit satanisch. Het gebroed dient met wortel en tak uitgeroeid te worden. Want de gevaarlijke verspreiding van ondrukking is het werkelijke virus.

Joyce Ramgatie
Joyce Ramgatie
5 jaren geleden

https://www.youtube.com/watch?v=R8PBx4hahN4
Hugo heeft in deze video duidelijk over ons ‘GEDRAG”.. Hij wil dat wij contactloos worden, van elkaar vervreemden !
Wat een vieze afschuwelijke dictatuur,

Petrus
Petrus
5 jaren geleden

De media, de regering en de 1ste en 2de kamer zullen spoedig kleur moeten bekennen: zoniet, wordt het arrestatie en afvoeren!

Arnold
Arnold
5 jaren geleden

Top reactie van Erwin Kompanje en de bijval van Matthijs Schoemacher !!!
We laten ons niets meer wijsmaken door de MSM.

ceessie
ceessie
5 jaren geleden

Per week overlijden er in Nederland geen 2800 maar ongeveer 400 mensen. Nog altijd heel veel meer dan door de corona.

Walter
Walter
5 jaren geleden

Maar de vraag is: hoe krijgen we deze info in de msm. Veel mensen in mijn omgeving zijn nog steeds bang en luisteren aandachtig naar de nos. Tot grote frustratie van mij natuurlijk.

Ton Claessen
Ton Claessen
5 jaren geleden

Volgens NASA is de kans dat de aarde geraakt wordt door een asteroïde 0,042%. De kans op overlijden aan Covid19 is 0,026%! Tijd om je masker te verruilen voor een helm!!

Pieternella
Pieternella
5 jaren geleden

Men vergeet voor het gemak maar even dat mensen die nu 74 jaar oud zijn, net na de oorlog geboren zijn, de naoorlogse geboortegolf dus. En die mensen die ouder zijn, zijn in de oorlog geboren en hebben vaak tekorten opgelopen in de baarmoeder, weet jij hoe hun immuunsysteem dat heeft kunnen opvangen, misschien maakt dat wel uit! De hele bevolkingsgroep van 65+ is hartstikke groot.

Sjazon
Sjazon
5 jaren geleden

“”Je vermeldt alleen maar cijfers en feiten, en houdt je aan onze eed van Hippocrates. “”

De anderen houden zich misschien aan de eed van Hypocrietus.

duitinzakje
duitinzakje
5 jaren geleden

Hier staat het hele verhaal chronologisch verteld.

https://www.abzu2.com/ultimate-proof-covid-19-was-planned-to-usher-in-the-new-world-order-%E2%88%9E-edward-morgan/

De song Pandemic uit 2013 waarvan sprake is in het verhaal:

https://www.youtube.com/watch?v=vpqOVpSSbvA&ab_channel=THEFLATEARTHWARRIORZ

Over predictive programming gesproken.

Jake
Jake
5 jaren geleden

Wedden dat deze arrogante zak hooi belangen heeft in een of ander farmaceutisch bedrijf?
Als er straks een burgeroorlog uitbreekt dan hoop ik dat ze dit soort elitaire etters als eerste te pakken nemen…

Joris
Joris
5 jaren geleden

Prachtig interview met filosoof en voormalig arts Marli Huijer in de Volkskrant op 16 oktober 2020. Over kritiek op mensen met kritiek op de overheidsmaatregelen:

‘Het is funest om mensen weg te zetten als gek, irrationeel of dom. Alsof we niet naar de influencer of dansleraar zouden hoeven luisteren. Daarmee demp je het kritische geluid, maak je de pluriformiteit monddood. Rationaliteit kan alleen overwinnen bij gunste van vragen – alle vragen. Kritisch denken denken is wat iedereen moet doen. Wie kritisch is , zit niet meteen in een kamp met Trump of Willem Engel. Ik veronderstel dat Rutte ook kritisch is.’

https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/wie-kritisch-is-zit-niet-meteen-in-een-kamp-met-trump-of-willem-engel~bb77f40f/

Hans van Straaten
Hans van Straaten
5 jaren geleden

Wat mij enige hoop geeft is dat ik steeds meer verschillende namen tegenkom bij de reaguurders op de alternatieve nieuwssites.

Peter
Peter
5 jaren geleden

Net na zes uur hoorde ik de intro van het programma Zin in Weekend, van de RKK op radio5, waarin wij, zelf onderzoekende en nadenkende mensen even in een minuutje werden weggezet als aluhoedjes door meneer Wilfred Kemp. Nee hoor, HAHA, dat je toch kan denken dat de Farmaceutische industrie die dingen doet om geld te verdienen aan vaccins, nee hoor. Hoe achterlijk kan je zijn als je dat denkt. Wat mij nog eens heel duidelijk maakte waar de media voor is. (hmm, ik typte per ongeluk mefia, de letter f zit naast de d…)

Remy
Remy
5 jaren geleden

Geen kranten lezen geen journaal meer kijken en geen talkshows oftewel tv uit.

Rick
Rick
5 jaren geleden

Wie zelf nadenjt en niet alleen de gangbare pers volgt ziet wat er gebeurt. Geen “samenzwerings-theorien” bij de burgers maar Samenzwering van Overheden en Mainstreammedia!

Willem
Willem
5 jaren geleden

Ik had het idee. Dat politie hun collegas niet in de pan zouden hakken. Want dan had de hel losgebroken denk ik.

Back to top button
32
0
We lezen graag je reactie!x