In de vroege uren van 10 september werd Jupiter door iets geraakt waarna een vuurbal oplichtte in de enorme wolkentoppen van de planeet.
Amateurastronoom Dan Peterson uit Racine in de staat Wisconsin was als eerste getuige van de explosie op Jupiter.
“Ik zag een witte flits die maximaal twee seconden duurde,” zei hij. Een andere amateurastronoom, George Hall uit Dallas in de staat Texas, had zijn telescoop op hetzelfde moment op Jupiter gericht en maakte een foto van de vuurbal.
De vuurbal was waarschijnlijk het gevolg van een kleine asteroïde of komeet die Jupiter raakte. Gelijksoortige inslagen werden in juni en augustus van 2010 gezien.
Puin
Uit een analyse van beide gebeurtenissen is gebleken dat Jupiter waarschijnlijk vaker wordt geraakt door asteroïden met een doorsnee van circa 10 meter. Daar zijn twee oorzaken voor aan te wijzen. Enerzijds bevindt de planeet zich relatief dicht bij de asteroïdengordel en anderzijds worden asteroïden aangetrokken door de zwaartekracht van Jupiter.

Astronomen gaan nu de plek onderzoeken waar de inslag heeft plaatsgevonden. Om nog onduidelijke redenen laten sommige explosies puin achter en andere niet.
Shoemaker-Levy 9
Tussen 16 en 22 juli 1994 kwamen 21 fragmenten van komeet Shoemaker-Levy 9 neer op Jupiter. Sommige van die delen hadden een diameter van twee kilometer. Het effect van die inslag op de atmosfeer van Jupiter was spectaculair: vuurbollen zo groot als de aarde stegen op in de atmosfeer van de planeet.
Bron: Spaceweather.com
Gerelateerd:
- Vreemde vortex ontdekt op Saturnusmaan Titan
- Ruimtezaken: de meest bizarre claims in de ruimte
- Samenstand Jupiter en Venus ‘kan worden aangezien voor UFO’
- Storm Saturnus acht keer groter dan aardoppervlak
- Het gehele zonnestelsel maakt grote veranderingen door
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Doe mee aan de landelijke flashmob Stem van het Hart
De enquête die haar eigen verhaal ondergraaft: 5 miljoen Nederlanders passen niet meer in het ‘wappie’-hokje
Groene revolutie: Zweden wordt het eerste fossielvrije land ter wereld
Mysterieuze sneeuwcirkels verschenen op ijs in Arnhem
Trump wil korte metten maken met de gendergekte en het verminken van kinderen: ‘Geweldig’
Deze oud-marinier zegt de geheimen achter chemtrails te hebben ontrafeld. En het ziet er niet goed uit
Zorgmedewerker Liesbeth ziet met lede ogen aan hoe ouderen kapot worden gespoten: ‘Ik heb zoveel gehuild’
Rijksuniversiteit Groningen ontslaat ‘complotdocent’, dit zijn de theorieën die hij verspreidde
SETI-project Kepler vangt eerste signalen op