Pfizer wordt er door de Britse farmawaakhond van beschuldigd de industrie in diskrediet te hebben gebracht. Directeuren van de vaccinmaker gebruikten social media om een vaccin te promoten dat (nog) niet was goedgekeurd.
De farmareus heeft misleidende claims gedaan, oordeelt de waakhond, de Prescription Medicines Code of Practice Authority (PMCPA).
Het gaat om een bericht dat in november 2020 door hooggeplaatste Pfizer-medewerkers op het toenmalige Twitter is geplaatst. Zij hebben het platform volgens de waakhond misbruikt om hun coronavaccin ‘op misleidende en illegale wijze’ te promoten.
Hooggeplaatste medewerkers van Pfizer hebben fakenews verspreid en een covid vaccin zonder licentie gepromoot .
Ze hebben nu de Britse Waakhond achter zich aan.
Deze mensen – en politici die dat ook deden – werden helaas niet van socialmedia verwijderdhttps://t.co/vXMyoB83Mg pic.twitter.com/tdYcjb2I30
— Marc van der Vegt (@VegtDoor) April 7, 2024
Geen verwijzing naar bijwerkingen
Dr. Berkeley Phillips, medisch directeur van Pfizer UK, deelde een bericht van een Amerikaanse medewerker van Pfizer, die schreef: “Ons kandidaat-vaccin is 95 procent effectief tegen corona en 94 procent effectief voor mensen die ouder dan 65 jaar zijn.”
Vier andere Pfizer-medewerkers plaatsten hetzelfde bericht.
De PMCPA merkt op dat dit bericht ‘beperkte’ informatie bevat over de werkzaamheid van het vaccin, geen veiligheidsinformatie en geen verwijzing naar bijwerkingen.
Iedereen liep achter de muziek aan
Dr. Phillips beweert dat hij het bericht ‘onbedoeld’ heeft gedeeld. Daar moet neuroloog Jan Bonte toch wel even heel hard om lachen. “Dit was héél intentioneel, en héél gericht. Want het persbericht van Pfizer was volstrekt gelijk.”
Dit is wat Pfizer tot kunst verheven heeft: goedkoop oud ijzer verkopen als ware het goud. En iedereen liep achter de muziek aan, inclusief hoogleraren en intensivisten die beter hadden moeten weten, aldus Bonte, die benadrukt dat Pfizer al tientallen jaren de kluit belazert.
Zij werden niet van social media verwijderd
“En waarom liep iedereen achter de muziek aan? Van artsen tot hoogleraren? Omdat de muzikanten enorm goed betalen,” voegt moleculair bioloog Peter Borger hieraan toe.
“Deze mensen – en politici die dat ook deden – werden helaas niet van social media verwijderd,” merkt onderzoeksjournalist Marc van der Vegt op.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Voormalig FBI-directeur Comey bevestigt dat Trump-dossier fictie is. Dit is misschien wel het meest belastende bewijs tot nu toe
Verloskundige (56) overlijdt door heftige reactie op coronavaccin: ‘Laat zijn dood niet tevergeefs geweest zijn’
Foto’s: Model Stephanie Dubois (39) voelt zich ‘vreselijk’ na coronaprik en sterft
Nieuwe vorm van materie: Wetenschappers creëren ‘onmogelijke’ tijdkristallen
Voormalige UFO-baas Amerikaanse overheid nam ontslag vanwege cover-up rond aliens. Wat weet hij?
NineForNews-jaaroverzicht 2014: De hoogtepunten
Hulleman: 1984 en Animal Farm zijn niets vergeleken bij wat wij hier dan krijgen
Europese Commissie drukt coronapas door ondanks 400.000 handtekeningen: ‘Grof schandaal’
Meer medicijnen in Nederlands drinkwater dan nodig