De Indiase journalist Rajesh Pawar brengt geregeld verslag uit vanuit Kiev. Volgens hem zijn de beweringen van de Oekraïense autoriteiten over grootschalige verwoestingen als gevolg van Russische bombardementen onwaar.
Niet eerder sinds de Tweede Wereldoorlog is er zoveel propaganda verspreid, aldus Pawar. “Enkele dagen geleden werd geclaimd dat Rusland een vacuümbom had ingezet in Oekraïne. Die bewering bleek onjuist te zijn,” zei de journalist, terwijl hij live verslag deed voor India Today.
Pure propagandatrip
Pawar zei ook dat de Oekraïense autoriteiten in Kiev een tour hadden georganiseerd voor 100 buitenlandse journalisten. De autoriteiten toonden de journalisten twee beschadigde gebouwen.
“Ze konden ons geen nevenschade aan burgergebouwen in Kiev laten zien. Het was een pure propagandatrip om Rusland in een kwaad daglicht te stellen,” benadrukte de journalist, die in het Indiase leger heeft gediend.
Ook tijdens een bezoek aan havenstad Marioepol, waar volgens de Oekraïense autoriteiten een kinderziekenhuis zou zijn verwoest door Russische luchtaanvallen, kon Pawar geen bewijs vinden voor schade aan burgergebouwen, wat haaks staat op berichten in de westerse media.
Azovbataljon
De Russische minister van Buitenlandse Zaken Lavrov zei dat het ziekenhuis werd gebruikt door extremisten van het beruchte Azovbataljon. Enkele dagen voor de bombardementen informeerde Rusland de VN dat er geen patiënten of medewerkers meer aanwezig waren in het kinderziekenhuis. Volgens Lavrov had het Azovbataljon alle patiënten en medewerkers het ziekenhuis uitgegooid.
Rusland heeft altijd gezegd dat het burgers met rust laat tijdens de militaire operatie, die is gelanceerd op verzoek van de bewoners van Donbass in Oost-Oekraïne.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VIDEO: “NOS Journaal is spreekbuis voor gevestigde belangen en elite”
Kijk snel! Klokkenluider maakt geheime opnames: ‘Overheid wil niet laten zien dat covidprik vol troep zit’
Spreeuwen nemen vorm van dolfijn aan boven Schotland
VIDEO: Is hindoegod Shiva een buitenaards wezen?
Foto van ‘slang’ op Mars voedt complottheorie
Tweede wetenschapper spreekt zich uit over mummies uit Nazca. Dit is wat hij erover te zeggen heeft
WHO slaat alarm over mysterieuze hepatitis bij kinderen: is de coronaprik de boosdoener?
Nieuwe studie laat zien dat vitamine C kankercellen doodt
Man achter sterrenkindschedel overleden