Viroloog Ab Osterhaus zei in Op1 dat het apenpokkenvirus zich verspreidt over bijna 60 landen en dat je ‘dus al bijna kunt spreken van een pandemie’. “Het is een beetje als een veenbrand omdat het niet zo verschrikkelijk makkelijk overgaat, maar daardoor wordt het ook in zekere mate gebagatelliseerd,” zei Osterhaus.
“Het verspreidt zich enorm snel, ook in Afrika, dus ik denk dat we met ons allen in de staart van de pandemie van de covid toch een heel belangrijke boodschap missen op dit moment: dat we iets moeten doen,” waarschuwde de viroloog.
In het begin werd gedacht: ‘dit dooft wel uit, we hebben dit wel vaker gezien’, maar dit is een wereldwijde uitbraak aan het worden. Dus als we nu niet heel snel de juiste maatregelen nemen, dan vrees ik dat dit niet te beheersen is, aldus Osterhaus.
Viroloog Ab Osterhaus maakt zich zorgen over het #apenpokkenvirus. ‘’Dit is een wereldwijde uitbraak aan het worden. Als we nu niet heel snel de juiste maatregelen nemen dan vrees ik dat dit niet te beheersen is.’’ #Op1 pic.twitter.com/19QUc2B3AZ
— Op1 (@op1npo) June 24, 2022
Geen noodsituatie van internationaal belang
“Er gaan niet zo verschrikkelijk veel mensen aan dood, maar als het echt pandemisch gaat worden – en het verspreidt zich nu heel snel – dan kunnen met name kinderen en mensen met een slecht immuunsysteem daar wel aan doodgaan,” zei hij nog.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) is het niet met Osterhaus eens. De verspreiding van het apenpokkenvirus is op dit moment geen ‘noodsituatie van internationaal belang’, zei WHO-baas Tedros in een verklaring.
Hij baseert zich daarbij op het advies van een deelcommissie die donderdag bijeenkwam om zich over de kwestie te buigen. Het virus is in Nederland bij 211 mensen vastgesteld.
Trek die man niet voortdurend uit de kast
Europarlementariër Marcel de Graaff (FVD) haalt op social media hard uit naar de viroloog. “De ‘moneypox’. Osterhaus verkondigt weer onzin,” schrijft hij.
Cardioverpleegkundige Eva voegt toe: “Ab Osterhaus heeft bij Op1 een scenario geschetst vol angstporno en vaccinatiepropaganda. Trek die man niet voortdurend uit de kast. Er is al genoeg misinformatie.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Filmpje van kandidaat-Kamerlid D66 zorgt voor hilariteit: ‘Smullen geblazen!’
Onderzoeksjournaliste: “Israël fungeert als luchtmacht van terreurgroep IS”
‘Misschien moeten we het ook eens hebben over het verdienmodel van viroloog Marc Van Ranst’
‘Bloedlink wat ze hier met die duinen aan het doen zijn’
‘Aanval op Osama bin Laden was één grote leugen’
Baudet haalt uit naar ‘leugenaars op het Binnenhof’ tijdens coronaprotest: ‘Dit laten wij niet gebeuren!’
‘Beroemdheden kregen MILJOENEN betaald om Zelensky te steunen’
‘Het is krankzinnig’: We gaan 700 miljard euro meer aan defensie uitgeven dan het hele bbp van Rusland
‘Sensationele uitspraak’ in Oostenrijk: PCR-test ongeschikt om besmetting aan te tonen