In de nacht van donderdag op vrijdag werden glasvezelkabels op verschillende plaatsen langs de Franse TGV-spoorlijn in brand gestoken en doorgesneden. Daardoor ontstond chaos op het spoor in aanloop naar de aftrap van de Olympische Spelen.
Uit welk oogpunt dit is gedaan, dat weten we gewoon nog niet. Dat blijft gewoon echt gissen, zei RTL Nieuws-verslaggeefster Jildou van Opzeeland vrijdag in het tv-programma Humberto à Paris.
Olaf Koens over sabotage aan spoor Parijs: ‘Rusland probeert Frankrijk te destabiliseren, en niet zonder reden’ #OhNeeWachtTochNiet pic.twitter.com/eN5CfbUlVo
— Symphony (@Symphony_res) July 29, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
‘Russische dreiging’
Rusland-correspondent Olaf Koens noemde de spoorsabotage in één adem met ‘Russische dreiging op de Spelen’. “Het is oorlog,” zei hij.
“Rusland is in oorlog met het Westen. Wij zeggen: wij hebben daar niet zoveel mee te maken, maar de Russen vinden van wel. De Russen doen allerlei dingen, in Frankrijk doen ze dat al jaren,” stelde Koens, die als voorbeeld noemde dat Rusland tijdens de coronatijd ‘ontzettend veel desinformatie’ heeft verspreid.
“Je ziet dat de Russen langzaam maar zeker de boel proberen te verstoren in Frankrijk. Waarom? Eigenlijk is het antwoord heel simpel: Frankrijk is politiek gezien een beetje instabiel. Het heeft heel weinig gescheeld of rechts, de partij van Marine Le Pen, had de verkiezingen gewonnen. En de partij van Marine Le Pen wordt gefinancierd vanuit Moskou,” zei Koens zonder blikken of blozen.
Le Pen kreeg tijdens de verkiezingen veruit de meeste stemmen, maar door het districtenstelsel en het verbond tussen Macron en radicaal-links is haar partij qua zetels de derde partij geworden.
Ultralinks
Ondertussen is gebleken dat ultralinks achter de sabotageacties zit. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gerald Darmanin zei dat in de acties de werkwijze terug te zien is van ultralinkse extremisten.
De minister voegde toe dat iemand uit extreemlinkse kringen is aangehouden in verband met de sabotage.
Koens oogst veel kritiek met zijn uitspraken. Financieel journalist Arno Wellens spreekt van een ‘dieptepunt vol misinformatie’.
Onzin
Voormalig NOS-directeur Bauke Geersing wil weten wanneer ‘deze onzin’ gecorrigeerd wordt door RTL.
“Het is te hopen dat er een effectieve therapie voor Olaf Koens bestaat. Overigens zou het ook wel wat zijn als het uitnodigingsbeleid van deze omroep eens tegen het licht wordt gehouden. Het is tegenwoordig heel gemakkelijk om het kaf van het koren te scheiden. Dat voorkomt dat het publiek wordt geconfronteerd met dit soort onzinnigheden!” aldus Geersing.
Uitgever Tom Zwitser zegt sarcastisch: “De sukkels zijn dus nog steeds aan het zoeken, en dat terwijl Olaf Koens al lang had verklaard dat Poetin er achter zit!”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Jaden schijven uit China blijven mysterie (video)
Internetreuzen als Facebook en YouTube censureren alternatieve media op grote schaal. Lees dit schokkende en verontrustende rapport
NOS: 38C in Siberië, warmt keihard op! Ondertussen in Siberië: ongewoon koud, sneeuw in juli
Arts spreekt zich uit tegen 2G: ‘Onaanvaardbaar en in strijd met de eed die ik heb afgelegd’
Gideon van Meijeren in bevlogen speech: dit nieuwe kabinet is niets meer dan een nieuw likje verf over een verrot systeem
Red het thuisonderwijs: kabinet bedreigt onderwijsvrijheid
VIDEO: Hoezo 5 voor 12? Waarom ons klimaat niet gered hoeft te worden
PVV stemt tegen motie om illegaal verblijf in Nederland strafbaar te stellen: ‘Dit kan niet waar zijn’
2012 van A tot Z (video)