De EU wil grote Europese telecombedrijven dwingen om gegevens van hun gebruikers aan te leveren ‘in de strijd tegen het coronavirus’.
Italië is enkele weken geleden begonnen met het verzamelen van telecomgegevens ‘om te zien of de lockdown werkt’.
KPN en VodafoneZiggo hebben al laten weten bereid te zijn om mee te werken.
Vergaande surveillance-maatregelen
Privacydeskundigen zien grote risico’s. Het roept vragen op over een Big Brother-achtige samenleving waarbij de overheid de burger constant in de gaten houdt.
De EU wil alleen de metadata hebben, maar het is volgens advocaat Axel Arnbak kinderspel om die te linken aan een individu.
Arnbak voegde toe dat overheden in crisistijden geneigd zijn ‘vergaande surveillance-maatregelen’ te nemen, die na afloop van de crisis niet meer teruggedraaid worden.
Van de pot gerukt
Hij wees erop dat de Europese wetgeving het verzamelen van telecomgegevens in principe niet toestaat.
Verschillende partijen in de Tweede Kamer zijn tegen het plan. PVV-leider Geert Wilders noemde het ‘van de pot gerukt’ en vindt dat Brussel van onze gegevens moet afblijven.
Terughoudend
VVD-Kamerlid Hakye Veldman zei dat Brussel niet over de privacy van Nederlandse burgers gaat.
De SP vindt dat de overheid sowieso terughoudend moet zijn met het delen van telecomgegevens.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Coronavaccins ’te gevaarlijk’: Duitse EK-elftal wordt beschermd tegen bijwerkingen
Complotdenkers krijgen gelijk over klimaatlockdowns
Kabinet geeft ‘eindelijk’ toe dat Zwitserse regering het WEF heeft erkend als ‘international body’
Ongelofelijke bloedproppen uit lichamen van gevaccineerden gehaald: ‘Dit is niet normaal’
Vrouw verslaat schildklierkanker met rauw voedsel: “Lichaam kan zichzelf genezen”
Inwoners van Pijnacker maken melding van vreemde geluiden in de lucht
NPO-baas afgefakkeld na optreden bij Buitenhof: ‘Wat een onzinnig kletsverhaal’
Woede over forse Nederlandse steun aan Oekraïne: ‘Nu is het klaar, het is over’
Hoe vitamine D helpt tegen de ziekte van alzheimer