De regering stuurt zeven bewindslieden naar Davos voor de jaarlijkse bijeenkomst van het World Economic Forum. Dinsdag reizen de eerste bewindspersonen af.
Behalve premier Rutte en ministers Kaag en Hoekstra, gaan ook ministers Van Gennip, Ollongren en Schreinemacher naar de bijeenkomst. Hetzelfde geldt voor staatssecretaris Heijnen.
Het WEF stelt voorafgaand aan de bijeenkomst dat de crisis van de kosten van levensonderhoud de komende twee jaar het grootste wereldwijde risico zal vormen, gevolgd door natuurrampen, extreme weersomstandigheden en ‘geo-economische confrontatie’.
Military vehicles and helicopter in Davos pic.twitter.com/CLa5B6ZJXG
— 我那覇真子 Masako Ganaha (@ganaha_masako) January 16, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Obscure bijeenkomst
Directeur van het WEF Saadia Zahidi zei dat ‘het risicolandschap op korte termijn wordt gedomineerd door energie, voedsel, schulden en rampen’.
Het WEF, dat is opgericht door Klaus Schwab, roept wereldleiders op om ‘collectief en besluitvaardig te handelen’. Wereldwijd zijn de kosten van levensonderhoud razendsnel gestegen.
Er is veel kritiek op de organisatie. PVV-leider Geert Wilders is woest. “De Kamer keert morgen terug van reces en het halve kabinet zit in een obscure bijeenkomst van het WEF in Davos en zegt daar zelfs Kamerdebatten voor af,” twittert hij.
This year
“World Economic Forum Police 2023” badgeI asked for a photo
The officer said “no, it’s controversial”
Finally said yes without his face:)
He Emphasized “this is not official” pic.twitter.com/nNOoH3fds3— 我那覇真子 Masako Ganaha (@ganaha_masako) January 16, 2023
Zíj maken onze democratie kapot
“Ondertussen willen ze critici de mond snoeren en politieke partijen van de oppositie verbieden. Zíj maken onze democratie kapot!” schrijft Wilders.
CDA-minister Bruins Slot sprak bij WNL Op Zondag over een nieuwe wet die een verbod op politieke partijen die ‘onze democratie willen ondermijnen’ mogelijk moet maken.
D66-minister Kaag wil daarnaast een halt toeroepen aan het ‘toenemende rechts-extremisme’ in Nederland. Volgens haar bedreigen ‘rechts-extremisten en complot-populisten’ de democratie.
De Kamer keert morgen terug van reces en het halve kabinet zit in een obscure bijeenkomst van het WEF in Davos en zegt daar zelfs Kamerdebatten voor af. Ondertussen willen ze critici de mond snoeren en politieke partijen vd oppositie verbieden. Zíj́ maken onze democratie kapot!
— Geert Wilders (@geertwilderspvv) January 16, 2023
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Gemberthee doodt kankercellen, lost nierstenen op en reinigt je lever
Financieel expert pakt D66 aan: ‘Ik hoop oprecht dat jullie van de politieke kaart worden geveegd’
Nederlandse overheid overtrad meerdere keren de regels bij steun aan Syrische jihadisten, blijkt uit deze documenten
Frankrijk gaat strijd aan met aspartaam
Jumbo kreeg 3 miljoen subsidie van de overheid voor ‘zero-emissie’-trucks en zelfs klimaatonderwijs
New York Times-redacteur (49) sterft dag na ‘boosterprik’ aan hartaanval
Van Haga stelt minister Kuipers ‘lastige vragen’ over Denktank Desinformatie, wacht al 2 maanden op antwoord
Een andere kijk op graancirkels
VIDEO: Piloot die Barack Obama rondvloog spreekt zich uit over UFO’s