De Duitse privédetective Josef Resch heeft een spionagedocument ontvangen dat te maken heeft met de ramp met vlucht MH17. De stukken zijn door hem overhandigd aan de Duitse justitie.
Het document is afkomstig van de Oekraïense geheime dienst SBU en bevat onder meer een handgeschreven en ondertekende onderzoeksopdracht met de naam van SBU-hoofd Vasily Grytsak.
Schadelijk voor Oekraïense staat
In de brief valt te lezen dat de geheime dienst rond de tijd van de aanslag een Oekraïener in beeld had die aan journalisten vertelde dat hij getuige was geweest van de MH17-aanslag en verklaarde bewijs te hebben dat de Oekraïense luchtmacht het vliegtuig van Malaysia Airlines heeft neergehaald.
De man – die Katsap wordt genoemd (een scheldwoord voor Russen in Oekraïne) – had een leidinggevende functie bij een staatsbedrijf en daardoor veel invloed op de lokale autoriteiten. De Oekraïense geheime dienst schrijft dat hij vanwege zijn functie bij informatie kon komen die schadelijk is voor de Oekraïense staat.
Explosieve stukken
Resch denkt dat de stukken authentiek zijn. “Het handschrift en de handtekening onder de Oekraïense brief kunnen van belang zijn,” zei hij. “Die kunnen door iemand herkend worden. Ik vind het in ieder geval belangrijk genoeg om aan de Duitse justitie te geven. En ik heb weinig trek in nog een huiszoeking.”
Eerder liet justitie in Zwitserland beslag leggen op ‘explosieve stukken’ van Resch waarmee men dichter bij de daders hoopt uit te komen. De privédetective zegt zelf voor een onbekende opdrachtgever naspeuringen te hebben gedaan. Die looft liefst 30 miljoen euro uit voor de gouden tip.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Rutte weet wat er gebeurd is met MH17. Waar is hij bang voor en waarom zwijgt hij als het graf?
Aartsbisschop haalt uit: ‘Niet Reiner Fuellmich, maar Bill Gates, George Soros en Klaus Schwab horen in de gevangenis’
“MH17, een false flag-operatie van de NWO-psychopaten”
Bovennatuurlijke krachten: telepathie (video)
Het tij keert: Duitse volk zegt massaal ‘nein’ tegen beperkingen
Hugo de Jonge opent meldpunt voor discriminatie, ‘heel wat’ ongeprikten doen melding
“David Icke ontmaskert in volgepakte Wembley Arena de Archonten-samenzwering”
Advocaat haalt uit naar Marion Koopmans: ‘Effe optiefen nu met jullie virussen en pandemieën’
Paar centimeter sneeuw legt Nederland plat, in Moskou sneeuwt het al 3 weken hevig en functioneert alles gewoon