De Amerikaanse journaliste Abby Martin, presentatrice van het programma Empire Files, werd hardhandig gearresteerd toen ze voor teleSUR verslag deed van protesten rondom de Democratische conventie, die maandag van start ging in Philadelphia.
Hoewel ze maandag werd vrijgelaten, zei ze dat er vele anderen waren die nog vastzaten. Dat terwijl de politie zei dat er geen arrestaties waren verricht bij de Democratische conventie.

Nietsvermoedend
Martin was op weg naar een plek waar werd geprotesteerd en aanhoudingen zouden zijn verricht. De politie had alle straten afgesloten en stuurde Martin naar een uitgang, waar ze werd gearresteerd omdat ze niet beschikte over de juiste accreditatie.
Samen met haar producent Mike Prysner werd ze nietsvermoedend naar een gebied geleid waar alleen geaccrediteerde journalisten mochten komen die toegang hadden tot de Democratische conventie. Terwijl ze meewerkten en het gebied verlieten, pakte een agent Martin hardhandig vast, draaide haar arm om, scheurde haar jurk kapot en arresteerde haar wegens ‘wanordelijk gedrag’. Meermaals gaven ze te kennen dat ze geaccrediteerde journalisten waren.

Mishandeld
“Ik werd door drie agenten mishandeld,” zei ze, voordat ze haar in een politiebusje gooiden en naar een basisschool reden waar ook vele demonstranten naartoe werden gebracht.
“Ik probeerde te accepteren hoe onwerkelijk het allemaal was,” zei Martin. “Ik dacht aan wat mensen moeten doormaken die iedere dag op zo’n hardhandige manier worden gearresteerd in Amerika. Het is verbazingwekkend dat de politie mensen elke dag op deze manier behandelt in dit land.”
Bekijk ook de reactie van Abby Martin:
[teleSUR]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Teek kan vleeseters in vegetariërs veranderen (video)
Syrië is het slachtoffer van een nooit eerder gezien wereldcomplot. Pater Daniël brengt aangrijpend verslag uit
Het staat er echt, dit zegt het CDA-programma over ‘veiligheid’
Wat zit er achter de massale pro-Europese protesten in Georgië? ‘Het dreigt te gaan zoals we zagen in Oekraïne’
Mannen opgelet: zonnebrandcrème tast vruchtbaarheid aan
Mysterieuze grotten en tunnels ontdekt onder kasteel in Polen
Bacterie zet giftige stof om in zuiver goud
Vrijgegeven CIA-documenten geven uniek inkijkje in topgeheim illegaal project MK-ULTRA. Is dit slechts het topje van de ijsberg?
Het is één grote poppenkast, niemand gelooft het nog. Zangeres gaat viral met lied over de omgekeerde wereld waarin we leven