De mantelbavianen in Dierenpark Emmen vertonen de afgelopen dagen vreemd gedrag. De verzorgers hebben geen idee wat er precies aan de hand is.
Ze zitten in een paar kale bomen of op een kleine hoek van hun grote eiland. Ook eten ze niet en kruipen ze dicht bij elkaar.
De bavianen vertoonden dit gedrag al eerder in 1994, 1997 en 2007. Het kost de verzorgers bijna een uur om ze in hun nachtverblijf te krijgen, terwijl dat normaal maar enkele minuten kost. Omdat het gedrag de vorige keren na een dag of zes verdween, hopen de verzorgers dat de bavianen ook dit keer weer gauw tot rust komen.
Mogelijke oorzaken
Zes jaar geleden kreeg het dierenpark veel media-aandacht. De dierentuin werd toen zelfs bezocht door een paragnost en een dierentolk. Belangstellenden stuurden mailtjes waarin ze mogelijke oorzaken noemden voor de paniek.
“We horen van alles,” aldus een woordvoerster destijds. “Het zou kunnen liggen aan de voorgenomen verhuizing van het park, UFO’s, aardschokken, de overgang van de winter- naar de zomertijd of een mogelijke natuurramp.”
Trilling
In 2007 hadden de olifanten eerst luidruchtig getrompet waarna zich volgens een aantal omwonenden een kleine aardschok heeft voorgedaan. De breuklijn zou zich onder het bavianenverblijf bevinden. De bavianen gingen zo ver mogelijk bij de scheur vandaan zitten om veilig te zijn.
Dierentolk Jolanda Hazemeijer uit Vaassen bezocht de mantelbavianen in datzelfde jaar. Ze communiceerde met ze en dacht dat de angst toen te wijten was aan een zeer hoog geluid of trilling.
Bron: AD.nl
Gerelateerd:
- Tijger krijgt acupunctuur tegen oorinfectie (video)
- Olifant spreekt Koreaans (video)
- De enige man ter wereld die met een ijsbeer kan zwemmen (video)
- Kudde olifanten neemt afscheid bij woning ‘olifantenfluisteraar’
- ‘Walvissen en dolfijnen verdienen dezelfde rechten als mensen’
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Oeps! Vlaamse en Nederlandse jongeren hebben amper nog vertrouwen in de mainstream media. Dit zijn de confronterende cijfers
Oversterfte stijgt tot nieuwe records, 80-plussers de klos
“Legendarische Atlantiërs ontdekten Amerika voor Columbus en Vikingen”
Ik was directeur van de CIA. We logen, we stalen en we belazerden de boel. Minister Pompeo laat ware aard zien
Cannabis veelbelovend alternatief voor antibiotica. Dit is het nieuwe wapen in de strijd tegen superbacteriën
Is dit de beste UFO-foto die ooit is gemaakt?
Zijn mensen buitenaards? 33 wetenschappers publiceren zeer opvallend onderzoek
Neuroloog: “Populair ADHD-medicijn is eigenlijk gewoon crystal meth”
Mensen die naar debat over digitale euro wilden kijken hardhandig weggestuurd: ‘Hoe antidemocratisch is dit?’