Amerikaanse, Britse en Franse geheime diensten sturen al jaren de gezondheid van Vojislav Šešelj op een afstand.
Dat beweerde de Servische politicus op dinsdag tijdens een zitting van het Joegoslavië-Tribunaal. Hij eist op zijn beurt een schadevergoeding van 2 miljoen euro omdat het hof zijn mensenrechten zou schenden.
Šešelj werd in de afgelopen weken herhaaldelijk met hartklachten in het ziekenhuis opgenomen. Volgens hem hebben de artsen in Leiden echter geen lichamelijke oorzaak kunnen vinden.
Voorkomen
Vojislav Šešelj vraagt zich af of de westerse mogendheden zijn hart met radiogolven beïnvloeden. Ze zouden op die manier willen voorkomen dat hij de verkiezingen in Servië wint.
De Servische politicus klaagt bovendien over het trage verloop van het proces. De marathonzaak sleept al sinds 2003 voort. Begin dat jaar werd Šešelj aangeklaagd wegens opruiende toespraken.
Wegens ‘opzettelijk uitstel van de procedures’ wil hij een half miljoen euro. Hij eist ook 400.000 euro omdat het tribunaal zijn proceskosten niet vergoedt.
Bron: RTL.nl
Gerelateerd:
- Onderzoek mysterieuze ziekte tienermeisjes gedwarsboomd
- Medisch mysterie tienermeisjes stelt artsen voor raadsel
- Zijn microgolven oorzaak wartaal van tv-presentatoren?






Nederlandse overheid voor het eerst aansprakelijk gesteld voor vaccinatieschade
Den Haag zet vernietigingsagenda 2030 ‘met rasse schreden’ voort: ‘Nederland moet kennelijk naar de verdoemenis’
Caroline van der Plas beschuldigd van ‘wappiepopulisme’, dit is de aanleiding
Maak kennis met Oscar, de kat die sterfgevallen kan voorspellen
In Schotland schrijven artsen vanaf nu natuur voor als medicijn. Hier helpt het tegen
Alles wat ze je vertellen is een leugen. Deze film is verplichte kost
Israëlisch ziekenhuis onderzoekt effecten cannabis op coronavirus: ‘Zeer effectief’
Marine VS vervangt dolfijnen door robots
Marion Koopmans waarschuwt voor nieuwe coronavarianten en wordt overspoeld met kritiek: ‘We luisteren niet meer’