Buitenland

Gelauwerde journalist: zo stelen Zelenski en zijn team honderden miljoenen aan hulpgeld

Help mee door deze info met kennissen op je social media te delen!

De Oekraïense president Zelenski en zijn adjudanten steken een groot deel van het Amerikaanse belastinggeld dat wordt overgemaakt aan Oekraïne in eigen zak. Volgens de gelauwerde journalist Seymour Hersh gaat het om honderden miljoenen dollars.

Het geld wordt zelfs gebruikt om handel te drijven met Rusland.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Zelenski en zijn entourage hebben vorig jaar zeker 400 miljoen dollar verduisterd, schrijft Hersh in een nieuw artikel op Substack. Hij baseert zich op een schatting van de CIA.

Smeergeld

Het geld was bedoeld voor diesel. Kiev koopt diesel naar verluidt rechtstreeks van Rusland en roomt daarbij honderden miljoenen af.

Eerder bleek al dat Russische olieproducten via Bulgarije en Letland hun weg naar Oekraïne vonden. Het Letse tv-programma Neka Personiga bracht het aan het licht. De Baltische staat heeft hiermee mogelijk de EU-sancties tegen Rusland geschonden.

Hersh citeert een expert die uit de doeken doet hoe Oekraïense ministeries frontbedrijven opzetten om wapens en munitie te exporteren. Ambtenaren namen daarbij smeergeld aan.

Giro555

Hooggeplaatste Oekraïense functionarissen klaagden dat Zelenski meer geld in zijn zak stak dan er naar de generaals ging.

Vorige maand kwam Hersh met het verhaal dat de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen het werk was van de Amerikanen. Volgens het Witte Huis was het verhaal ‘volledig verzonnen’.

De actie van Giro555 voor Oekraïne heeft in totaal bijna 184,5 miljoen euro opgebracht. Het is daarmee de op één na succesvolste actie ooit. Een deel van dat bedrag verdwijnt dus waarschijnlijk in de zakken van Zelenski.

Interessant

Vond je dit artikel interessant?
Deel het met iedereen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
4.5 148 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

107 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Ron
Ron
2 jaren geleden

Oekraïne is een corrupt land, en de NL bevolking die doneert maar geld voor die zogenaamde zielige mensen in Oekraïne.
Zelensky is corrupt en heeft helemaal niets om de bevolking en militairen.
Zelensky is WEF.

Jill
Jill
2 jaren geleden

Wat een verrassing.

Boomby
Boomby
2 jaren geleden

Ja, dus Rusland werkt gewoon samen met het westen.

Onbekendent
Onbekendent
2 jaren geleden

Niets nieuws onder de zon. Zo werkt de deepstate, waar alle presidenten onder vallen. Als u denkt dat landen enige macht hebben, zit u er 100% naast. Mijn ervaring is dat mijn landgenoten peuters zijn, die de roverheid als papa en mama zien en om nieuwe verkiezingen vragen. Wordt eens volwassen.

Lotus
Lotus
2 jaren geleden

 ”Kaag hoorde in de Oekraïense hoofdstad “dat het heel hard gaat met het uitgeven van het geld. Het is ook nodig. We zullen met elkaar gaan spreken over een optopping”

sjefke
sjefke
2 jaren geleden

Waarschijnlijk les van von der Leyen gehad, die koopt zonder bewijzen ook voor ruim 80 miljard vaccins van Pfizer!!
Alle vrijgegeven informatie aan het EU parlement is zwartgelakt!!
Waarom zwartlakken als je niets te verbergen hebt???

Ingmur
Ingmur
2 jaren geleden

Ik geef nooit ook maar één cent aan giro555; vertrouw ze voor geen meter 🙄

Charlotte
Charlotte
2 jaren geleden

Stelen als de raven! Corrupte zooi! En maar geld storten! 🤬🤡👊

Underground
Underground
2 jaren geleden

Mensen zijn zo dom, en naïef. Ze slikken alles voor zoete koek.

Ben het Zat!
Ben het Zat!
2 jaren geleden

Blij dat ik niet medeplichtig ben hieraan 😌👍

Ik maak sws nooit geld over aan goede doelen, want het komt nooit goed terecht en dat blijkt nu ook maar weer. Men wil niet horen. Ze volgen liever de corrupte media 🤷‍♂️

Marianna
Marianna
2 jaren geleden

als je nu nog geld stort op Giro555, ben je wel erg braaf

Joop Visser
Joop Visser
2 jaren geleden

Nederland ondersteunt massaal neonazis. Klagen om de hoge rekeningen, maar blijkbaar is er nog geld in overvloed.

Tom Poes.
Tom Poes.
2 jaren geleden

Ach ja, zo gaat het weer.

Make Life a Ride
Make Life a Ride
2 jaren geleden

Coke is ook duur. En Snuiflensky is niet vies van een lijntje.

ludo
ludo
2 jaren geleden

‘ Een deel van dat bedrag verdwijnt dus waarschijnlijk in de zakken van Zelenski.’

WISTEN WE DAT NIET DAN?

Vlinder
Vlinder
2 jaren geleden

Was al bekend. Ook dit is niet meer onder het kleed te vegen.

Lottepot
Lottepot
2 jaren geleden

Daarom geen euro gegeven aan 555!

Ciss
Ciss
2 jaren geleden

Ook dat gaat allemaal aan het licht komen,..er zullen heel wat mensen met kale plekken op hun hoofd gaan rond lopen omdat ze zich de haren uit het hoofd trekken omdat ze in alle leugens getrapt zijn.

TOS
TOS
2 jaren geleden

De ‘vaccins’ waren al een doorslaand succes, maar de sancties tegen Rusland helemaal.
Als straks iedereen ook nog een elektrische auto rijdt en elektrisch (Foodhub voedsel) kookt komt het helemaal goed.

Inge
Inge
2 jaren geleden

En ook mevr. Zelensky weet er een graantje van mee te pikken. Ze was gespot in Parijs terwijl ze voor meerdere, tienduizenden Euro’s aan het shoppen was.
Het land was corrupt, is corrupt en zal nog lang corrupt zijn.
En dat van onze belasting centen.

Theo
Theo
2 jaren geleden

Lekker storten voor Zelenski .
Wat een uilskuikens in Nederland haha

johan den haag
johan den haag
2 jaren geleden

Als Zelenksi corrupt is, en dat is ie, hoe corrupt is Rutte dan wel niet?

Het 100-voudige denk ik zo

Thoughtful
Thoughtful
2 jaren geleden

In de communistische tijd was het noodzakelijk om corrupt te zijn om nog enigszins een normaal leven te hebben.
Dat zit er ondertussen een paar generaties in gebakken en is niet zomaar uit te roeien.

Christien
Christien
2 jaren geleden

Dit geeft aan hoe slecht de Nederlanders op de hoogte zijn van de echte situaties.

Je zou de hoop op de mensheid er door verliezen.

Er is zoveel geld naartoe gegaan dat elke bewoner generaties lang uit de zorgen zou zijn.

Helaas staat een hebberige zelensky aan het roer.
En een nog dommere premier in Nederland.

Er is in dit land geen plek voor censuur
Er is in dit land geen plek voor censuur
2 jaren geleden

Ik kan me slecht voorstellen dat dat giro 555 gelul niet volledig door den overheid zelf gespekt wordt(door de belastingbetalers dus).

Of zijn er echt zoveel onnozele mensen die daar hun geld heen sturen en die geloven dat HUN gift aan het goede doel ook daadwerkelijk goed terecht komt ?

Het “goede doel” is enkel goed voor degenen die voor dat “goede doel” werken en dus riant leven van die goedzakken.

Het rode kruis is DAAR toch wel het ultieme bewijs van ; “Geld uitgeven aan die mensen die zojuist een ramp overleeft hebben ? Oh nee hoor dat geld, zetten wij van het rode kruis, op een rekening in ZWITSERLAND, voor wanneer het ECHT eens nodig zal zijn”.
Aldus het rode kruis, op vragen waarom er jaren na de verwoestende aardbeving op Haïti (waarvoor het rode kruis de tot dan toe GROOTSTE inzamelingsactie OOIT had opgezet) nog steeds GEEN stuiver naar Haïti was gestuurd door het rode kruis.

Zijn die mensen die die “goede doelen” maar blijven spekken nou echt zo goedgelovig of hebben ze gewoon last van een slecht geweten ?
Of is het inderdaad den overheid die spekt ?
En op die manier eigenlijk dus een SLUSHFUND aan het runnen is ?

Soepkip
Soepkip
2 jaren geleden

En de sukkels maar geld overmaken naar Giro555 – de deugridders.

Vooral naar de NOS blijven kijken en luisteren, ohh en bij de volgende ‘pandemie’ weer snel je maskertje op en de ‘booster’ halen om ‘up-to-date’ te blijven.

Behh behh behhh.

Anti
Anti
2 jaren geleden

Aardige jongen die Zelenski

Liberté
Liberté
2 jaren geleden

Ben ik nu de enige bij wie de nekharen overeind gaan staan bij het zien van die gore kop? Al vanaf de eerste foto die ik ooit zag.

Mensen missen intuïtie

Remon
Remon
2 jaren geleden

Allemaal gelul

Henk
Henk
2 jaren geleden

Giro 555 roomt eerst zelf royaal af.

Ik vind het vreemd dat al die zogenaamde stichtingen allemaal reclame met hart brekende filmpjes vertonen en dat kunnen betalen.
Één enkel spotje moet toch minstens enkele duizenden € kosten (afhankelijk van het tijdtip waarop het uitgzoenden wordt), plus het maken ervan.

Ik vind dat verdacht, het lijkt alsof maar zeer weinig het doel dekt.

salvar
salvar
2 jaren geleden

De actie van Giro555 voor Oekraïne heeft in totaal bijna 184,5 miljoen euro opgebracht. Het is daarmee de op één na succesvolste actie ooit. Een deel van dat bedrag verdwijnt dus waarschijnlijk in de zakken van Zelenski.

ook bij de directeur van 555 (666)

jack
jack
2 jaren geleden

Onze regering en ook onze staatsmedia vinden Zylenski Gweldig

rop
rop
2 jaren geleden

ach ja alles is gewoon door en door ziekelijk en door en door corrupt. dat is he grootste gevaar voor de mensheid die daarmee zichzelf uiteindelijk opblaast

A.D
A.D
2 jaren geleden

Laat dat president zelensky nu eens weg. Hij zit daar d.m.v een staatsgreep. En wat ben je dan? Afijn vul zelf maar in…

Adriaan
Adriaan
2 jaren geleden

Dus…wij leggen sancties op aan Rusland, terwijl Oekraïne via een omweg handelt met Rusland. Hoe krom kan je het hebben.

loezers
loezers
2 jaren geleden

Smerig geld ons belasting geld in de pocket van Zelensky en zijn maatjes

loezers
loezers
2 jaren geleden

Alles is door en door corrupt

Bert
Bert
2 jaren geleden

Nee echt!!! Zou je toch niet zeggen van zo een eerlijk land. Het probleem is dat de leiders hoe ze zich noemen. Steeds achterbakse worden. Kijk naar ons eigen land. Feiten die bewezen zijn word niks mee gedaan.

Sjaakkoesto
Sjaakkoesto
2 jaren geleden

Het overgrote gedeelte van de Nederlandse bevolking is er opnieuw weer ingestonken en ingeluisd met giro 555!
Een ander geweldig project was indertijd Haiti!
Van mij krijgen ze net als de binnenlandse goede doelen niks.
Er blijft teveel aan de strijkstok hangen bij de directie.
In Oekraïne zie je hetzelfde, de directie bestaat uit Zelensky en zijn corrupte compagnons!
Laat je niet foppen!

Julia
Julia
2 jaren geleden

Vandaar dat ik geen cent bijdraag aan donaties via giro 555 voor de Oekraïne. Er worden al miljarden aan belastinggeld geschonken aan de corrupte Oekraïne helaas heb ik geen keuze om hieraan niet mee te betalen. In principe ben ik tegen het betalen van belasting dat wordt besteed aan oorlogstuig dat vele doden onder de burgers in de Oekraïne kost en waar soldaten als kanonnen voer worden gebruikt. Het is niet onze oorlog maar het resulteert wel dankzij de bemoeienissen van o.a. Rutte dat wij met een enorme inflatie zitten, torenhoge energiekosten moeten ophoesten waardoor veel mensen zelfs in de kou zitten of niet meer kunnen douchen. Alles voor de Oekraïne ik bedank hiervoor ik hoor Kaag nog zeggen we zullen er allemaal armer door worden maar zij vergat behalve de elitaire en politieke oorlogshitsers die inmiddels al heel veel bloed aan hun handen hebben. We vergeten zeker hoe een door en door corrupte vent die Zelensky is. https://indignatie.nl/zelensky-volgens-pandora-papers-volledig-verrot-en-corrupt/. Hoeveel drukt hij nu achterover van de miljarden die hem worden geschonken er is geen enkele controle over. We weten allemaal dat van al het geld dat via giro 555 wordt gedoneerd heel veel in de zakken verdwijnt en niet naar geheel de doelen gaan waarvoor het geld is bestemd. Ik steun geen corruptie en zeer zeker Zelensky de oorlogsvoerder niet.

Guus Velraeds
Guus Velraeds
2 jaren geleden

Giro 555 als we ons maar goed voelen.

De spy-op is totaal.

Postcode loterij werd speciaal opgezet voor hersenspoeling en de gehersenspoelden het gelag te laten betalen.

Vitual signaling met oekraïne vlaggetjes, armbandjes met allerlei kleuren, regenboog vlaggen.

Mondkappen kregen bij niet weinig mensen ook een signaal functie en de mode “bewuste” deugmens had een mondkapje in de kleur van zijn kleding.

eus
eus
2 jaren geleden

rode kruis is ook wef

Naam
Naam
2 jaren geleden

“De actie van Giro555 voor Oekraïne heeft in totaal bijna 184,5 miljoen euro opgebracht. Het is daarmee de op één na succesvolste actie ooit. Een deel van dat bedrag verdwijnt dus waarschijnlijk in de zakken van Zelenski.” ….. Net goed!! 🙂 😉

Anna
Anna
2 jaren geleden

Had ik ook gedaan en gaf een groot feest om het geld van die zotten van giro555 op te maken. Diesel van de vijand kopen, is dat niet een beetje vreemd?

Sophie
Sophie
2 jaren geleden

Ja, klopt! lees ook het artikel van Stefan Noordhoek, die precies hetzelfde vertelt.
Ik heb ook Zelenski nooit geloofd. Het is een corrupt land. Wij laten ons zand in de ogen strooien door de eenzijdige informatie die tot ons komt.
Niets is wat het lijkt.

Leo the lion
Leo the lion
2 jaren geleden

Ik hoor vaak Oekraïne is een corrupt land
NOU !! Nederland is geen haar beter !!
Ondanks ? het is gewoon een land ,

daarom zeg ik altijd tegen mensen alle landen zijn mooi !! alleen de foute mensen en de corrupte regeringen erop niet die alles wat mooi is lelijk maakt net zo als ons corrupte regering !!
ik zie het verschil niet meer !!

Piet de Vries
Piet de Vries
2 jaren geleden

Ik reageer ook nooit op giro 555.
Begrijp niet dat mensen zo dom zijn om dat altijd maar te doen. Ik vertrouw dat niet.
Begrijp ook niet dat de mensen niet zien dat Oekraïne altijd corrupt is geweest, 1 van de meest corrupte landen van de wereld.
En onze regering geeft maar geld.
Niet te geloven.

Simon
Simon
2 jaren geleden

Iedereen die nog geld stort richting 555 voor wat dan ook snapt het niet hoe ’t zit, terwijl er al zoveel foute praktijken zijn aangetoond. Voorbeeldje: https://www.metronieuws.nl/in-het-nieuws/2020/01/tien-jaar-na-de-aardbeving-op-haiti-is-het-land-nog-niet-af/

Johan
Johan
2 jaren geleden

Vindt Rutte gaaf; ‘ondernemersgeest’.

Frans Peeters
Frans Peeters
2 jaren geleden

Zo was het vroeger met EU gas dat afgeroomd werd, toen kwam nort stream en het hek was van de dam

Zonnebloem
Zonnebloem
2 jaren geleden

Zo gaat dat dus criminelen vare wel bijngiften van goed gelovige mensen
Die overalnin trappen
Werken en dan geld geven aan leugenasrs daar werk ik niet voor..

Kundalini
Kundalini
2 jaren geleden

Eerder in zijn neus.

Liegebeest
Liegebeest
2 jaren geleden

Dus geheel volgens het draaiboek. Modus operandi van het westen. Doet de usa ook. Minstens vanaf ww2 olie en trucks aan duitsland leveren. Je moet natuurlijk je kans pakken. Als die nutteloze zich doodvechten hebben ze geen tijd om een backstabber in de gaten te houden. Daar sta je dan je leven voor te geven. Of met je geelblauwe vlaggetje te zwaaien. Haha

Jack Schlangen
Jack Schlangen
2 jaren geleden

het meest in het oogspringend is dat het deugvee dat gedoneerd heeft via Giro 555, indirect het Oekrains fascistisch Azov-regime meedoet financieren.

Dewatergeus
Dewatergeus
2 jaren geleden

Dat is dezelfde heer die momenteel alle orthodox gelovigen hun kerken platbrand en deze religie vebiedt. En Europa maar schenken en geven zodat hij door kan gaan met het vermoorden van zijn eigen landgenoten. De NAZIs zijn nog niet weggeweest sinds 1945, ze hebben zich alleen maar stil gehouden en het juiste moment afgewacht. En voilà, de AmiNazis oftewel de Neocons hebben weer eens toegeslagen. En … Europa dreigt weer in een oorlog getrokken te worden. Idioten!

Johnny
Johnny
2 jaren geleden

Ik heb niks gestort op 555 🙂

TAO Foundation
TAO Foundation
2 jaren geleden

Bedankt stupide Nederlandse regering !

novy
novy
2 jaren geleden

Ze zullen hopelijk binnenkort, allemaal gaan hangen. Hoe kun je je oprechtheid verkopen voor een ruime hand vol geld? Dat blijken er dan maar heel weinig te zijn, en die zijn dan wel te vertrouwen?

Laatste Harmonicaan
Laatste Harmonicaan
2 jaren geleden

Er ligt ook een lange lijn coke, als je die volgt kom je uit bij de familie Biden..

Jeannette Senff
Jeannette Senff
2 jaren geleden

Dank u voor de geweldige berichten

Back to top button
107
0
We lezen graag je reactie!x