In Nederland krijgen veel dieren veevoer waar genetisch aangepaste gewassen in zijn verwerkt. Deze gewassen komen via de achterdeur ons land binnen.
Niemand ziet het. Op de etiketten hoeft niet te worden vermeld dat het varken, de koe of de kip genetisch gemodificeerd veevoer heeft gegeten.
Voedselwaakhond Foodwatch stelt dat de consument het recht heeft om te weten wat hij eet, zodat hij een bewuste keuze kan maken. Foodwatch pleit voor verplichte etikettering op producten die direct of indirect zijn gemaakt met behulp van genetisch aangepaste gewassen.
Schadelijk
Volgens de Europese regelgeving moet op verpakkingen worden aangegeven wanneer een voedselproduct meer dan 0,9 procent transgene organismen bevat. Dit geldt alleen voor producten waar de genetisch aangepaste organismen als direct ingrediënt in zijn verwerkt.
Meer dan 58 procent van de Europeanen wil geen genetisch gemodificeerde gewassen in zijn voedsel. Als reden noemen zij dat deze gewassen schadelijk zouden zijn voor de gezondheid. De langetermijneffecten van transgene gewassen zijn nog maar weinig onderzocht.
Machtspositie
De groeiende teelt van genetisch aangepaste gewassen wordt beheerst door enkele machtige corporaties, waaronder Monsanto. De machtspositie van deze bedrijven heeft grote gevolgen voor rechten van kleine boeren die zaden en bestrijdingsmiddelen van deze chemiegiganten moeten kopen.
Daarnaast worden genetisch gemodificeerde gewassen in verband gebracht met het verlies van biodiversiteit. Bovendien neemt het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen in veel gevallen niet af, maar juist toe.
Bron: Foodwatch.nl
Gerelateerd:
- Polen verbiedt teelt genetisch aangepaste maïs en aardappel
- Costa Rica zegt NEE tegen genetisch aangepast maïs
- Kenia stelt importverbod in op genetisch aangepast voedsel
- Monsanto krijgt flinke zak geld van Europese Ontwikkelingsbank
- EU krijgt Nobelprijs voor Vrede: wie volgt? Monsanto? Frankenstein?
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijk: PvdA-congres verstoord door ontevreden lid: ‘Asociale partij!’
Astronoom: “Zie je die mysterieuze gloed aan de rechterkant? Dat is onze tweede zon”
‘Lichtsnelheidneutrino’s’ wijzen naar nieuwe fysieke realiteit
Overheid wist al voor start van vaccinaties dat ze transmissie niet konden voorkomen, voerde toch de coronapas in
Verontwaardiging om limiet op contante betalingen: ‘Stap voor stap op weg naar de totale controle’
Ernst Kuipers krijgt stortvloed aan kritiek na uitspraken over ongevaccineerden: ‘Wat een waanzin’
Partijen spreken zich uit tegen omstreden 2G-systeem: ‘Niet uitstellen, maar gewoon intrekken die wet!’
Baby reikt uit baarmoeder en houdt vinger van gynaecoloog vast
‘Datsja-leugenaar’ Halbe Zijlstra (VVD) overladen met kritiek nadat hij FVD ‘fascistische’ partij noemt