Het klimaat maakt momenteel veel los bij mensen. Klimaatverandering is onvermijdelijk, al 4,5 miljard jaar, schrijft emeritus hoogleraar Kees de Lange voor OpinieZ.
Hij merkt op dat zich allerlei ‘klimatologen’ met een politieke agenda in de discussie mengen.
Veelal gaat het om aandachtsjunks die over de rug van gekwalificeerde wetenschappers en met medewerking van de media publiciteit proberen te verwerven die ze op eigen kracht nooit zouden halen, aldus De Lange.
Lachwekkend en triest
Voor hem als wetenschapper is de onzin die over het klimaat de ronde doet, lachwekkend en triest tegelijk.
Kinderen zonder kennis demonstreren voor of tegen het ‘klimaat’. Kinderen zonder kennis worden ontvangen door een premier zonder kennis, alles voor een pr-actie van dubieus niveau, klinkt het.
Door de ‘klimatologen’ is CO2 tot de grote boosdoener verheven, terwijl de wetenschappelijke onderbouwing voor deze stelling zwak is te noemen, stelt de professor.
20 keer
Hij voegt toe dat het CO2-gehalte van de atmosfeer enorm heeft gevarieerd in het verleden (tot 8000 ppm toe, 20 keer de huidige concentratie).
De Lange stelt vast dat zelfs een eventuele gigantische en onbetaalbare CO2-reductie wereldwijd voor de temperatuur van de planeet slechts effecten heeft die ver achter de komma gevonden moeten worden.
Hij merkt op dat in Nederland sprake is van een groene gekte: weg met kolen en gas, ongeacht of het kan en ongeacht de kosten.
[OpinieZ]
Gelekte stukken: het privéleger van Shell in de Nigerdelta
Italiaanse professor: Coronavirus gemaakt in Chinees lab, reken niet op effectief vaccin
‘Kaag is een soort WEF-projectleider en de facto verantwoordelijk voor implementatie WEF-beleid’
NASA schakelt weer livestream uit nadat UFO bij het ISS verschijnt
“Word wakker!”: Filmmaker waarschuwt dat Amerika in een communistisch land verandert
De bekendste UFO-meldingen in Duitsland
Nederland is klaar met de virusvoorspellingen van Koopmans: kijk hier de reacties
Britse UFO-hacker niet aangeklaagd
Europarlementslid wil tribunalen: ‘Rutte, De Jonge en Kaag mogen hun gerechte straf niet ontlopen’