Kurkuma zou wel eens meer voordelen voor je gezondheid kunnen hebben dan je zelf beseft. Zo tonen nieuwe onderzoeken aan dat het hersenschade bij personen met een neurodegeneratieve ziekte zoals Alzheimer kan afremmen en herstellen.
Het kruid verhoogt de ontwikkeling van stamcellen en vergemakkelijkt hun ontwikkeling in zenuwcellen. De nieuwe resultaten geven veel hoop: het was al duidelijk dat sommige stoffen inderdaad de ontwikkeling van cellen kunnen stimuleren, echter was er nog nooit een middel gevonden dat de differentiatie van stamcellen in zenuwcellen bevordert. Dat laatste effect is erg belangrijk binnen de regeneratieve geneeskunde om ziektes te kunnen terugdraaien.
In sommige gevallen werd de productie van de cellen met 80 procent verhoogd en rijpten ze veel sneller. “De resultaten zijn heel positief, maar we hebben nog een lange weg te gaan voordat we hersenziektes echt kunnen bestrijden,” zei dr. Laura Phipps van Alzheimer’s Research UK. “We moeten voorzichtig omgaan met de uitslag, vooral omdat de resultaten bij ratten zijn vastgesteld. We kunnen alleen maar hopen dat dezelfde werking bij mensen optreedt.”
Het onderzoek is gepubliceerd in het tijdschrift Stem Cell Research & Therapy.
[HLN]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VIDEO: Amerikaans tv-programma besteedt aandacht aan piramides op Antarctica
Kijk: In Australië gaat de oversterftegrafiek steil omhoog
Verontrustende documenten vrijgegeven: hoe het ministerie van De Jonge het internet censureerde in aanloop naar de verkiezingen
Nu zijn er twee vreemde gaten in Siberië
VIDEO: Waarom laten we ons in Nederland toch zo manipuleren door politiek gestuurde propaganda?
Hoge nieuwkomer op SP-lijst: “Ik ga naar Den Haag om de Shell uit het systeem te donderen”
American football-ster: “Coca-Cola is vergif en voedselbedrijven liegen ons voortdurend voor”
Nederlandse economie ‘gedomineerd door old boys network van 200 mensen’
Indiase arts wijdt carrière aan het genezen van ziektes met specerijen