De overheid onttrekt zich op allerlei manieren aan democratische controle. De Tweede Kamer zit erbij en kijkt ernaar, zegt hoogleraar en immunoloog Theo Schetters, die zich heeft aangesloten bij BVNL, de partij van Wybren van Haga.
“Dat is pijnlijk duidelijk geworden tijdens de coronacrisis, die voor velen onder ons nog steeds actueel is. Hoe is het mogelijk dat de regering van een beleid dat gericht was op het gecontroleerd laten verspreiden van het coronavirus overging naar het massaal beperken van bewegingsvrijheid in de vorm van lockdowns, gevolgd door een dwingende vaccinatiecampagne met vaccins die amper getest waren?” vraagt hij zich af.
“En waarom kwamen Kamerleden niet verder dan vragen om nóg strengere maatregelen en sneller invoeren daarvan, in plaats van de regering te confronteren met meningen van deskundigen die andere oplossingen zagen?”
Mooi nieuws! Hoogleraar en immunoloog Theo Schetters sluit zich aan bij Belang Van Nederland en stelt zich verkiesbaar voor de Tweede Kamer!
Samen met Theo strijdt BVNL voor vrijheid van informatie, vrijheid van meningsvorming en vrijheid van meningsuiting.
Want een… pic.twitter.com/UYw4UNqLuj
— Wybren van Haga (@WybrenvanHaga) July 9, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Gesponnen verhaal
In de coronatijd is pijnlijk duidelijk geworden dat de vrijheid van meningsvorming en uiting daarvan aan banden werd gelegd, benadrukt Schetters. “Artsen en andere deskundigen die ervaringen hadden met nieuwe behandelmethodes werden aangeklaagd, wat ertoe leidde dat men er liever het zwijgen toe deed. Dat gold en dat geldt ook voor medewerkers van universiteiten, ziekenhuizen en instituten als RIVM, CBS en Lareb, die een andere mening waren toegedaan.”
Tot op de dag van vandaag ervaren mensen de negatieve gevolgen van het uiten van kritiek op het heersende, gesponnen verhaal, zegt Schetters. “En dat terwijl in de VS deskundigen die al heel vroeg kritiek uitten op de aanpak van de coronacrisis nu op beleidsbepalende posities zitten en strijden voor transparantie, onafhankelijkheid en wetenschappelijk onderzoek, en een eerlijk debat.”
Niet in ons land
Dat gebeurt niet in ons land, waar mensen die ernstige lichamelijke klachten hebben opgelopen na vaccinatie niet serieus genomen worden en in de steek gelaten. Waar burgers die Wob- en Woo-verzoeken doen om gegevens te verkrijgen die duidelijkheid kunnen verschaffen over de mogelijke negatieve gevolgen van vaccinatie en andere maatregelen, dreigen te verzanden in gerechtelijke procedures. En waar artsen nog steeds vervolgd worden voor het afwijken van de richtlijn, voor de behandeling van covidpatiënten, terwijl die patiënten allemaal beter werden. En waar een parlementaire enquêtecommissie is ingesteld die een beperkte samenstelling en vrijheid van handelen heeft, waardoor de onafhankelijkheid en geloofwaardigheid ter discussie staat, somt Schetters op.
Hij kan rekenen op veel steun. Zo schrijft data-analist Wouter Aukema dat hij het ‘een fenomenale aanwinst’ zou vinden als Schetters met BVNL in de Tweede Kamer komt.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Uitvinder van de hardrock claimt te communiceren met buitenaardse wezens
Topviroloog die stemde voor goedkeuring coronavaccins sterft plotseling
Dubbele tegenslag voor Monsanto: superwormen en besmette honing
‘Pandemie van de gevaccineerden’: 90% van de mensen met omikron is volledig ingeënt
Premier Rutte ‘heeft meer tijd nodig’ om over verzoek tot ontslag na te denken
UFO-lek van de eeuw. Amerikaanse astronaut bevestigt onderzoek naar buitenaardse vaartuigen
De levensbloem en heilige geometrie (video)
Voorzitter Europees Parlement spreekt vol lof over Mussolini. Zo diep is het fascisme geworteld in de EU
‘Media en journalisten zijn heel erg de propagandamachine van het kabinet geworden’