De Amerikaanse justitie verdenkt de grootste bank van Europa van het witwassen van geld van Mexicaanse drugskartels.
Daarnaast wordt onderzocht of HSBC geld heeft overgemaakt naar banken in Saoedi-Arabië die banden hebben met terroristen. Dat schrijft The New York Times.
Justitie kijkt ook of HSBC de economische sancties tegen landen als Soedan, Noord-Korea en Iran heeft geschonden. Dat zijn vrijwel de enige landen zonder een centrale bank die eigendom is van de familie Rothschild.
Voorstel
Er loopt al een onderzoek naar de inbreuk op sancties door Deutsche Bank, Commerzbank, BNP Paribas, Crédit Agricole en de Royal Bank of Scotland.
In een reactie zegt een HSBC-woordvoerder dat justitie niet de medeplichtigheid van de bank aan witwassen van zwart geld onderzoekt, maar een verschil van mening tussen de autoriteiten en de bank over de eisen waaraan de bank moet voldoen.
HSBC deed de Amerikaanse justitie in juli een voorstel om te schikken, maar er is weinig kans dat een dergelijke overeenkomst in de komende weken tot stand komt.
Grootste schikking
Volgens de krant kunnen de beschuldigingen ertoe leiden dat de Britse bank tenminste 1 miljard dollar moet betalen voor een schikking met Amerikaanse autoriteiten. Dat zou de grootste schikking in zijn soort in de geschiedenis zijn. De bank zette eerder al 700 miljoen dollar opzij voor eventuele boetes.
De Amerikaanse federale overheid heeft sinds 2009 in verband met economische sancties aanklachten ingediend tegen vijf buitenlandse banken, te weten ABN Amro, ING, Barclays, Credit Suisse en Lloyds.
Bron: Nytimes.com
Gerelateerd:
- VS haalt hard uit: Britse bank HSBC waste drugsgeld wit
- Boete van 1 miljard dollar voor HSBC wegens witwassen
- Boze bankklanten Britse ‘grote vijf’ brengen geld elders onder
- ‘Sleep verantwoordelijke bankbestuurders voor de rechter’
- ‘Het is gedaan met de banken’ (video)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Neuroloog fileert studie die zou aantonen dat coronavaccins kans op hartaanval VERKLEINEN: ‘Geen benul van wetenschap’
‘De met afstand meest gevaarlijke klimaat- en milieuactiegroep in dit land heet: kabinet-Rutte IV’
2351 (!) Amerikaanse architecten en ingenieurs weten het zeker: 9/11 was een complot
Facebook censureert doelbewust. Farage legt Zuckerberg vuur aan de schenen in EU-parlement
De geheimen van het mechanisme van Antikythera (video)
Nederland levert nu gevangenisbusjes aan Oekraïne: ‘Negentig procent van Oekraïense rekruten vecht inmiddels gedwongen’
Onderzoek: Werken van 9 tot 5 is vorm van marteling
Politicus vertelt hoe de vork in de steel zit: “McCain, Obama en Clinton vormden en bewapenden ISIS”
Hert met ‘vampiertanden’ na tientallen jaren weer waargenomen