Het ministerie van Defensie is van plan om een megakazerne te gaan bouwen in Zeewolde in Flevoland. Ruim 600 hectare landbouw- en natuurgrond krijgt straks een militaire bestemming.
Huizen en boerderijen moeten plaatsmaken. Defensie en het Rijksvastgoedbedrijf zijn in gesprek met getroffen boeren over verplaatsing en uitkoop.
Ook daar moeten burgers weg
Het demissionaire (!) kabinet is vrijdag akkoord gegaan met het Nationaal Plan Ruimte voor Defensie, waarin de megakazerne wordt aangekondigd. In dat plan worden nog 56 andere locaties in Nederland aangewezen waar kazernes mogen komen of waar Defensie mag uitbreiden. Ook daar moeten burgers weg.
Zo wil Defensie de munitieopslag in Staphorst fors uitbreiden. Het gevolg: 56 hectare landbouw- en natuurgebied verdwijnt.
De kazerne daar is nu een azc
Verder wordt een oefenterrein in Ter Haar uitgebreid. Het gevolg: 29 hectare natuur verdwijnt en boerderijen moeten weg. Ook bij Budel moeten huizen en bedrijfspanden plaatsmaken voor een militair oefenterrein. Saillant detail: de kazerne daar is nu een azc.
Defensie wil daarnaast de kazernes in Stroe en Ermelo verder uitbreiden.
Bekijk beelden van de toekomstige locatie van de megakazerne vanuit de lucht:
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Cannabis halveert aantal epileptische aanvallen en deze wetenschappers komen met keihard bewijs
Antibiotica maken dik
Trudeau raakt regie kwijt: Ook Quebec zet zich schrap voor enorm vrijheidskonvooi truckers
Massale inzet politie en leger bij World Economic Forum: ‘Alles aan het WEF is nep’
Rothschild-jongen Macron kan eisen van gele hesjes niet inwilligen. Aan deze schimmige figuren moet hij verantwoording afleggen
‘Dit is de doofpot: men wist dat mensen en masse stierven aan de vaccins, de wel beschikbare cijfers lieten dat zien’
Russische generaal en politieke figuur ontmaskerde geheime wereldregering. Is hij gedood door de CIA?
Groepsleerkracht in het basisonderwijs: wat de baan écht inhoudt
De kleur roze bestaat niet