Jinha Lee van het Massachusetts Institute of Technology (MIT) kan fysieke objecten laten zweven in de 3D-ruimte.
Zijn prototype draagt de naam ZeroN en je mond valt open van verbazing wanneer je ziet wat het apparaat kan doen.
In feite wordt een klein veld gecreëerd waarin een object niet langer onderhevig is aan de zwaartekracht. Met behulp van elektromagnetisme kan een metalen, leviterende bol in de lucht worden geplaatst. De bol kan vervolgens handmatig of met de hulp van een computer worden verplaatst.
Werking van de ZeroN
“Er is een belangrijke reden om fysieke materie te bevrijden van zwaartekracht en het heft in eigen hand te nemen. Het is al millennia lang een droom van veel mensen. Het idee vindt zijn oorsprong in mythologieën, werd nagestreefd door alchemisten en komt terug in sciencefictionfilms,” vertelt Lee. “Ik heb een ruimte gecreëerd waarin we een glimp van deze toekomst kunnen opvangen. Een ruimte waarin materialen vrij zijn van zwaartekracht.”
De ZeroN herinnert zich ook welke bewegingen de bol heeft gemaakt. Een elektromagneet wordt bevestigd aan een bewegende actuator. De elektromagneet kan vrij bewegen in de ruimte en past zijn magnetische aantrekkingskracht of weerstand iedere milliseconde aan met behulp van een aantal infraroodcamera’s.
Solenoïdes
De volgende stap is om de actuator te vervangen door solenoïdes of spoelen zodat verschillende objecten op hetzelfde moment naast elkaar kunnen zweven.
“Ik denk dat het belangrijk is om ons af te vragen wat onze essentie is en in wat voor wereld we als mens zouden willen leven,” besloot Lee. “Door vragen te stellen en prototypes te maken kunnen we de toekomst een beetje dichterbij brengen.”
Bron: Popsci.com
Gerelateerd:
- Student laat ijskoude magneet leviteren (video)
- Water laten leviteren met behulp van klankschalen (video)
- Duits dorp produceert 321 procent meer energie dan het nodig heeft
- Ultrasnelle camera neemt op met lichtsnelheid (video)
- Nieuwe techniek om boeken te lezen zonder ze open te slaan (+video)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Steunweefsel hersenen is zoveel meer dan lijm
Gates Foundation en WHO namen deel aan simulatie die apenpokkenuitbraak bijna tot op de dag nauwkeurig voorspelde
Nieuwe woordvoerder Omtzigt heeft een aantal zeer opmerkelijke uitspraken gedaan: ‘Niet handig’
The New Reality Show – Albert Toby over mind control
Beveiliger Tweede Kamer doet onthulling op radio: ‘Als camera uit is, staan ze nog net niet met elkaar te dansen’
39-jarige verpleeghulp Janet sterft ‘binnen 48 uur’ na verplicht coronavaccin
Grapperhaus, waar blijft dat onderzoek naar kindermisbruik?
EU-baas Von der Leyen weigert sms’jes van Pfizer-topman vrij te geven: ‘Wat zou er toch in hebben gestaan?’
FVD bindt de strijd aan met World Economic Forum: ‘Invoering van referenda kan dit corrigeren’