Een motie van Lidewij de Vos die de regering verzoekt zich te verzetten tegen ieder mogelijk voorstel voor gezamenlijke schulduitgifte, zogeheten eurobonds, haalde het niet. De Vos kreeg alleen steun van SP, SGP, JA21, PVV en BBB.
De overige partijen, waaronder CDA en VVD, zijn dus voorstander van eurobonds.
Dit zorgt voor verbazing bij voormalig minister Ronald Plasterk. “Kan me niet voorstellen dat minister van Financiën Heinen en Dilan Yesilgöz voor eurobonds zijn. En van Bontenbal valt dat ook tegen.”
Kan me niet voorstellen dat @Minister_FIN en @DilanYesilgoz @VVD voor Eurobonds zijn. En van @HenriBontenbal @cdavandaag valt dat ook tegen. Nederlanders werken door tot 67 jaar om de pensioenen van de Fransen te betalen vanaf 62 jaar. Echt tegen verzetten! pic.twitter.com/XMzpxZ5aFW
— Ronald Plasterk (@RPlasterk) October 19, 2025
Kernachtige samenvatting
“Nederlanders werken door tot 67 jaar om de pensioenen van de Fransen te betalen vanaf 62 jaar,” benadrukt Plasterk. “Echt tegen verzetten!”
Kernachtige samenvatting van de gevolgen van eurobonds, vindt emeritus hoogleraar Jos Teunissen. “Nergens in de EU gaat een groter – en groeiend – deel van het bbp naar pensioenen dan in Frankrijk.”
Dit gaat gewoon gebeuren
Oud-Europarlementariër Dorien Rookmaker laat weten dat ze twee weken geleden met 37 banken en de EU-commissie in Luxemburg de voorbereidingen heeft gezien. “Dit gaat gewoon gebeuren. We hoeven het er niet meer over te hebben. Het besluit is al genomen.”
Nota bene:
Eurofiele partijen als Volt en CDA willen geld lenen met Eurobonds om het leger te versterken tegen roestige Russische tanks. Dat is statistisch onmogelijk, dat geld gaat per definitie naar hele andere dingen – net als toen met ‘voor de zorghelden’. pic.twitter.com/6HwecTZVz0
— Arno Wellens (@arnowellens) October 20, 2025
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Grapperhaus over buitensporig politiegeweld: ‘Geen enkele aanleiding voor buitenparlementaire onderzoekscommissie’
President Obama erkent nucleaire rechten Iran
Reeks verdachte overlijdens en ‘bizarre zelfmoorden’ in Oekraïne
CO2-gevaar is pure volksverlakkerij. Vier grootste nepnieuwsleveranciers ontmaskerd tijdens ontluisterende aflevering van Jinek
Bloed van veganisten kan kankercellen doden. Zwitsers kandidaat-Kamerlid doet opmerkelijke uitspraken
Elke euro Serious Request gaat naar het goede doel (maar niet heus). Kijk hoe de NPO zit te jokken
Betoverend poollicht vastgelegd boven Nederland
Perschef Witte Huis: ‘Coronavaccins kunnen je doden als je jonger dan 27 bent’
Lauren produceert al 2 jaar geen afval. Zo ziet haar leven eruit