Vorige week gaven advocaat Daniel Kovalik, politiek commentator en journalist Jackson Hinkle en onderzoeksjournalist Christopher Helali een briefing bij de Verenigde Naties naar aanleiding van hun recente bezoek aan de Donbass en Moskou.
Wat Hinkle tijdens zijn zevendaagse bezoek zag, ‘staat in schril contrast met de leugens die de mainstreammedia en de westerse politieke elite verspreiden’.
Hinkle zag dat Oekraïne geen einde wil aan het conflict, maar aanstuurt op escalatie. Hij merkte verder op dat de inwoners van de Donbass bij Rusland willen horen. Hij constateerde ook dat Oekraïne de door het Westen geleverde wapens gebruikt om verschrikkelijke terreurdaden te plegen in de Donbass.
🚨🇺🇳🇷🇺 My FULL SPEECH at the United Nations today on how Ukrainian terrorism could start WW3.
“Ukrainian acts of terrorism carried out against civilians & nuclear power plants illustrate a deliberate strategy of violence & escalation, rather than a genuine pursuit of peace.” pic.twitter.com/aT38YDxMEi
— Jackson Hinkle 🇺🇸 (@jacksonhinklle) July 3, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Nog nooit zoiets gezien
De stad Marioepol kreeg het tijdens de oorlog zwaar te verduren en werd grotendeels verwoest. Tijdens zijn bezoek aan de stad telde Hinkle zo’n 1000 bouwvoertuigen. “Ik heb in mijn leven nog nooit zoiets gezien.”
De slachtoffers van het conflict krijgen in Marioepol een gratis huis. In no time worden hele wijken uit de grond gestampt.
Hinkle zag ook gebouwen, waaronder een kleuterschool, waar Amerikaanse ATACMS-raketten waren ingeslagen. Bij die aanvallen waren meerdere burgers om het leven gekomen.
Catastrofale nucleaire ramp
Als president Zelensky smeekt om meer wapens en raketten, weet dan dat ze gebruikt worden om onschuldige burgers te bombarderen, zei de journalist.
Het meest schokkende vond hij het bezoek aan de kerncentrale in Zaporizja. Vlak bij de centrale zag hij een Amerikaanse raket, een blindganger, uit de grond steken. Deze roekeloze aanval had kunnen leiden tot een catastrofale nucleaire ramp, benadrukte Hinkle.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Alles wat je is verteld over zout is gelogen
Waarom het wondergewas hennep Amerika verovert
Vreemd tafereel waargenomen in de omgeving van Area 51. Zijn dit UFO’s die elkaar aanvallen?
Maak kennis met Frankie: de herdershond die kanker kan ruiken bij mensen
Zo zien vrijgegeven Wob-documenten over de bestrijding van desinformatie eruit
Studie: Fluoride in drinkwater gelinkt aan depressie en gewichtstoename
In de begroting van VWS worden opnieuw miljarden toegekend aan coronagerelateerde maatregelen: ‘Onbegrijpelijk!’
Een kijkje in de beerput: de connecties van Marion Koopmans
Mijn broer werd op 9/11 vermoord door de Amerikaanse overheid. Nabestaande opent doofpot in dit interview