De invloedrijke econoom en klimaatonderzoeker Richard Tol zegt dat we niet wakker hoeven te liggen van de gevolgen van klimaatverandering.
“Er is geen enkele reden om aan te nemen dat klimaatverandering nou zo verschrikkelijk is,” zegt Tol in het AD. “Tenzij je fondsen werft voor Greenpeace of een politicus bent die zich als redder van de mensheid presenteert. Dan heb je er baat bij om de boel te overdrijven.”
Hij merkt op dat klimaatverandering niet het belangrijkste probleem is. Vieze lucht leidt bijvoorbeeld tot zo’n vier miljoen sterfgevallen per jaar. “Er is sprake van massahysterie,” zegt de klimaatwetenschapper. “Er wordt nog maar kort onderzoek naar gedaan. We weten een heleboel simpelweg niet.”
‘KNMI moet zijn mond houden’
Tol vindt ook dat het KNMI moet doen waarvoor het in het leven is geroepen: het weer voorspellen. Het KNMI stelt dat het code oranje voor het klimaat is. “De jongens en meisjes van het KNMI hebben nul expertise op het gebied van klimaatbeleid en moeten dus hun mond houden,” zegt hij.
De gerenommeerde econoom, werkzaam aan de Universiteit van Sussex in het Engelse Brighton, stelt dat de tienduizenden ambtenaren die zich bezighouden met klimaatbeleid overbodig zijn en dat milieuorganisaties zich beter op iets anders kunnen richten dan het klimaat.
Al Gore
Hij vindt dat er niets verrassends uit de klimaattop in Parijs is gekomen. Het komt er in het klimaatakkoord eigenlijk op neer dat een parlement nu moet aangeven wat het in 2100 gaat doen. Wat Tol betreft kan het aantal klimaattoppen dan ook drastisch worden teruggeschroefd.
“Ik wind me vreselijk op als ik mensen als Al Gore hoor zeggen dat hij zich zorgen maakt over de toekomst van zijn kleinkinderen,” aldus Tol. “Compleet mesjogge.”
[AD]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Illustratie: zo ziet de cirkel op de bodem van de Oostzee eruit
Hillary Clinton moet worden onderzocht, ze moet worden aangeklaagd en ze moet de gevangenis in. Talkshowhost haalt keihard uit
Coronaschandalen: ‘Wat mij betreft had Jaap van Dissel meteen in de bak gemogen toen dit bekend werd’
CIA-document opgedoken over mensen met ‘speciale vermogens’ die in staat zijn tot ‘onmogelijke dingen’
VIDEO: Zwevend kussen draagt gewicht van baksteen
Kaag ‘geïntimideerd’ door ‘complotdenkers’? Dit gebeurde er echt in Diepenheim
Duitse politica plaatst filmpje over wereldoverheersing van de Rothschilds
Waarom laten we buitenlandse bedrijven de Nederlandse burger bespioneren? ‘Ik vind dit doodeng’
‘Nederland leverde raketten aan Oekraïne waarop stond: voor MH17’