Als electoraal geograaf ziet Josse de Voogd zowel in de samenleving als door zijn ziekte dat de verzorgingsstaat in Nederland kapot is.
De Voogd, die naam maakte met zijn ‘Atlas van afgehaakt Nederland’, heeft geen arbeidsongeschiktheidsuitkering gehad, maar zat wel in de bijstand. “Dat werd ook heel streng,” zei hij in De Ongelooflijke Podcast. “Het hing heel erg van de persoon af, of ze je geloofden of niet.”
“Het is gewoon een heel hardvochtig systeem waarin je heel erg begluurd wordt, waar ze letterlijk soms voor huizen staan te posten om te kijken of mensen wel genoeg thuis zijn en niet stiekem samenwonen,” aldus De Voogd.
‘Het leven in Nederland is doodeng geworden’
Als geograaf ziet @Jossedevoogd zowel in de samenleving als door zijn eigen ziekte, dat de verzorgingsstaat in Nederland kapot is: ‘Er is echt een ramp gaande. Je functioneert altijd als verdachte.’
Uit Ongelooflijke Podcast #136 pic.twitter.com/8ueelGyfDE
— NPO Radio 1 (@NPORadio1) April 18, 2023
Hartstikke kapot
“Je bent altijd bang, je functioneert altijd als verdachte in de samenleving,” vervolgde de geograaf. “Dus ik voel ook altijd die dreiging om daarnaar terug te vallen. De basis is gewoon echt zoekgeraakt.”
Ze zeggen: ‘het is het laatste vangnet’, maar je moet aan heel veel dingen voldoen om dat te krijgen. Dus dat vangnet is gewoon hartstikke kapot, zei hij.
Bizar
De Voogd wees erop dat je met één verkeerd vinkje totaal in de problemen kunt komen, of soms niet eens met een verkeerd vinkje, zoals we hebben kunnen zien bij de toeslagenaffaire.
“Het leven is echt doodeng geworden,” benadrukte hij. “Het is bizar hoeveel mensen schulden bij de overheid hebben uitstaan. Er is echt een ramp gaande, die nu gaandeweg een beetje boven water komt.”
De geograaf krijgt veel bijval. Zo zegt financieel expert Ab Flipse: “Nederland is stuk! Dank voor je heldere uitleg.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Migratie-expert onthult wat één asielzoeker kost en de uitkomst is schrikbarend: ‘Niet te bevatten dat we hiermee doorgaan’
Wereldwijde primeur voor mensen met chronische pijn. Krijgt dit complexe plantje wetenschappelijke erkenning?
CBDC ‘gaat hele verstrekkende gevolgen hebben voor ons allemaal’
Pepijn van Houwelingen: ‘Dit is de keuze die wij de Nederlanders gaan voorleggen op 29 oktober’
Wetenschappers ontdekten iets onverklaarbaars onder Grote Piramide, blijkt uit geheime KGB-documenten
Gideon van Meijeren over EO-docuserie ‘Het Complot’: ‘Echt een tenenkrommend slechte documentaire’
Cashbetalingen boven de 3000 euro worden verboden: ‘Heel gevaarlijke beweging van de staat’
Kun je op twee plaatsen tegelijk zijn?
Zonder schaamte: als het aan premier Starmer ligt zal digital ID nodig zijn om bij je geld te kunnen en betalingen te doen