De VVD doet het erg goed in de peilingen. Veel partijen zitten bijna op één lijn qua zetels, terwijl de VVD van Rutte er met kop en schouders bovenuit steekt. De partij staat op 45 zetels. In de media verschenen de laatste tijd allerlei lovende berichten over de manier waarop premier Rutte de coronacrisis aanpakt.
Veel mensen hebben zo hun bedenkingen bij de peilingen. Zij zien hun gelijk bevestigd in een peiling die donderdag werd gehouden door Stand.nl op NPO Radio 1. In het programma wordt dagelijks een actuele kwestie met een stelling aan de orde gesteld. Donderdag was die stelling: premier Rutte heeft ons goed door de coronacrisis geloodst.
Op de website van Stand.nl lezen we:
Nu het Outbreak Management Team (OMT) terugschakelt, mogen we de voorlopige balans opmaken. Er is kritiek op het coronabeleid. Er zijn veel twijfels of het kabinet wel voldoende oog heeft gehad voor ondernemers, ouderen en jongeren. De maatregelen moesten kwetsbaren beschermen en ziekenhuizen ontlasten. Dat is wel gelukt. Door de intelligente lockdown is de situatie op de IC’s niet uit de hand gelopen… En nu begint Nederland vrijer dan verwacht aan de zomer. Daarvoor verdient het kabinet, en in het bijzonder premier Rutte, een groot compliment.
Verdient premier Rutte inderdaad een compliment?
87 procent is het oneens
Volgens de NPO verdient Rutte een groot compliment. Bijna niemand is het daarmee eens, zo blijkt uit de peiling. Maar liefst 87 procent van de respondenten is het oneens met de stelling. Ruim 16.000 mensen brachten hun stem uit.
Hoe kan het dat de VVD in de peilingen op 45 zetels staat terwijl slechts 13 procent van de Nederlanders vindt dat Rutte ons goed door de coronacrisis heeft geloodst? Wat klopt hier niet? Stemmen kan overigens nog steeds.
— Geert Wilders (@geertwilderspvv) June 24, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Franse boer wint rechtszaak van Monsanto
Bill Gates zwijgt bij stevige confrontatie over vaccinatiebeleid op WEF in Davos
“Prins Charles gefascineerd door graancirkels”
NOS-weerman Gerrit Hiemstra (pas op, de zeespiegel stijgt!) ‘koopt perceel aan het water’
Wob-stukken: Ministerie van VWS hield oefening gericht op ‘antivaxxers’ en ‘onderuithalen van RIVM’
Pepijn van Houwelingen over speech Zelensky in Tweede Kamer: ‘Dat was een propagandastunt’
Mysterieuze verdwijning Boeing 777 gelinkt aan 9/11?
‘Zou Hugo de Jonge excuses aanbieden voor deze misleiding?’
Omgekeerde wereld: CO2 koelt atmosfeer af