Onderzoeksjournaliste Sanne Terlingen maakte voor Argos een uitzending over ritueel misbruik in Nederland. Dan praat je over dingen als satanisme en occultisme. “Het is bijna een journalistieke zelfmoordactie om hier een uitzending over te maken,” zegt Sanne. “Maar iemand moest het doen.”
In eerste instantie geloofde ze niet dat ritueel kindermisbruik plaatsvindt in ons land. Ze ontving het ene na het andere misbruikverhaal en had op den duur een verzameling van 140 verhalen.
In 2018 maakte Sanne een verhaal over Lisa, die toen ze 15 jaar oud was aangifte deed tegen haar vader en andere mannen – advocaten, de CEO van een groot bedrijf en een topambtenaar van Justitie – vanwege seksueel misbruik. Lisa kreeg een baby, die vervolgens is vermoord. De politie nam haar niet serieus. Dat terwijl er genoeg aanwijzingen waren die een onderzoek rechtvaardigden. Zo bevestigden meerdere gynaecologen dat Lisa zwanger was geweest en daarnaast is op de computers van de vader kinderporno aangetroffen. De politie vond dat haar verhaal te bizar voor woorden was.
Geen enkele aangifte onderzocht
“Later hoorden we dat het verhaal ook rituele kenmerken zou bevatten, namelijk een dode baby.” Ritueel misbruik is een vorm van seksueel misbruik waarbij martelingen plaatsvinden, bloed wordt gedronken of waarbij er mensen of dieren worden geofferd. “Gruwelijke onderdelen waarvan we eigenlijk niet willen geloven dat het bestaat. Occulte symbolen, gezang met kaarsen, donkere kelders.”
In Nederland gaan alle aangiftes met rituele kenmerken naar de Landelijke Expertisegroep Bijzondere Zedenzaken. Deze expertisegroep stelt dat er nergens ter wereld ooit bewijs is gevonden dat ritueel misbruik bestaat. Het zal dan ook niet verbazen dat sinds de oprichting van deze groep in 1999 geen enkele aangifte verder is onderzocht.
Sanne besloot ook andere gevallen te onderzoeken en vond aanknopingspunten. Zo beweerden sommige vrouwen dat ze glasscherven in hun vagina kregen. Mensen in hun omgeving zeiden dat ze hadden gezien dat de vrouwen van onderen hevig bloedden toen ze na een aantal dagen weer thuiskwamen.
Luister zaterdag om 14.00 uur op NPO Radio 1 naar de uitgebreide reportage over het onderzoek.
Argos-redacteuren @SanneTerlingen en @Huub29 doen al een jaar onderzoek naar georganiseerd kindermisbruik en werden overstelpt met verhalen over sadistische martelpraktijken. Hoe onderzoek je een verhaal dat je zelf niet wil geloven? Bekijk de hele video: https://t.co/5RXFKHIDna pic.twitter.com/CP7BLzNPEI
— Argos (@Argosradio1) June 26, 2020
[VPRO]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Meisje (17) moet tegen haar wil in chemotherapie ondergaan
Er bestaat meer dan één realiteit, blijkt uit deze schokkende studie
Medeoprichter Microsoft: ‘Werken met Bill Gates is alsof je in de hel bent beland’
Christelijke numeroloog stelt de apocalyps uit. Het einde der tijden vindt nu op deze datum plaats
GroenLinks wil alleen gevaccineerde bezoekers bij Floriade: ‘Doodeng dit’
Henk Krol: ‘De Jonge denkt Kamer met verkooptruc te verleiden tot stem voor zijn spoedwet’
Ondergrondse geheime bases vernietigd, geen buitenaardse invasie onder valse vlag
Filmpje: Congreslid zegt dat hij inhoud laptop uit de hel van Hunter Biden in bezit heeft, Democraten in paniek
Jacht gaat onverminderd door: zij verliest titel van arts en dit is de bizarre reden