De Duitse Bondsdag stemde deze week in met de benoeming van voormalig BlackRock-topman Friedrich Merz als bondskanselier. Hij brak meteen verkiezingsbeloften.
Merz was voorzitter van de raad van commissarissen van de Duitse divisie van BlackRock, dat een groot deel van ons pensioengeld beheert.
Bekijk het item:
Zij sturen eigenlijk alles aan
Daar zit in feite de macht, zei financieel expert Ab Flipse op LightHouseTV over deze vermogensreus. “De politieke en financiële macht zit bij BlackRock. Alles danst om zo’n vermogensbeheerder heen.”
BlackRock heeft dit in 40 jaar opgebouwd en zit in alle netwerken, voegde Flipse toe. “Zij sturen eigenlijk alles aan.”
Superzet
“Wij denken dat de Ruttes en Von der Leyens dingen aansturen. Nee, het zijn de BlackRocks. Die dirigeren en maken uit of er oorlog gevoerd wordt ja of nee, of er vaccins verspreid worden ja of nee. Dat zijn de BlackRocks.”
Het was natuurlijk een superzet van BlackRock om hem naar voren te schuiven, want hij heeft een gigantisch netwerk in Duitsland en daarbuiten, lichtte Flipse toe. Het gevolg is dat BlackRock nog meer controle en nog meer grip heeft, zei hij.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Zweedse professor legt uit waarom lockdown niet helpt tegen coronavirus
Wybren van Haga over het achterliggende plan: ‘Dictators beginnen altijd met het kapotmaken van de boeren’
Oud-SS-officier biecht op sterfbed over Nikola Tesla
Kijk: Zweedse minister van Volksgezondheid stort in elkaar tijdens persconferentie – ‘Hoor je gelukkig zelden’
Beelden: politie verwijdert ongevaccineerde vrouw onder luid gejuich uit restaurant
Hadden de nazi’s de beschikking over buitenaardse technologie? Dit geeft stof tot nadenken
Mitt Romney ontloopt fiscus via Nederland
Astmamedicijn maakt biefstuk minder mals
Europarlementariër tijdens donderspeech over Roemenië: ‘Dit heeft niets met democratie te maken!’