Een Mexicaanse arts uit de noordelijke deelstaat Nuevo Leon is na het Pfizer-vaccin tegen het coronavirus op de intensive care beland. De arts kreeg last van ademhalingsproblemen en stuiptrekkingen, en heeft mogelijk encefalomyelitis, zo liet het ministerie van Volksgezondheid weten in een verklaring. Encefalomyelitis houdt in dat het brein en ruggenmerg ontstoken zijn.
De 32-jarige arts die het coronavaccin van Pfizer heeft gekregen, is op de intensive care opgenomen nadat zij binnen een half uur na de vaccinatie last kreeg van huiduitslag, stuiptrekkingen, spierzwakte en ademhalingsproblemen, aldus het ministerie.
Onderzoek
Er is een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de ernstige bijwerkingen. De arts wordt behandeld door specialisten, die proberen de ontsteking van haar brein terug te dringen. De vrouw krijgt steroïden en anti-epileptica om het risico op schade te verkleinen. De patiënt zou allergisch zijn voor andere medicijnen, waaronder trimethoprim met sulfamethoxazol.
Mexico was het vierde land dat het gebruik van het coronavaccin van Pfizer en BioNTech goedkeurde. De Mexicaanse toezichthouder Cofepris zei dat het toestemming verleende aan Pfizer nadat de 24 leden van zijn adviescomité unaniem voor hadden gestemd. De Mexicaanse regering heeft een overeenkomst met Pfizer getekend om 34,4 miljoen doses van het vaccin te produceren.
Persbureau Reuters kon Pfizer en BioNTech niet bereiken voor commentaar.
[Reuters]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Is de maan door mensen gemaakt?
Wat je stoelgang je kan vertellen over je gezondheid
Hierom heeft Marion Koopmans ‘een slechte tijd’
Deze jongen at een maand lang geen suiker, dit gebeurde er met zijn lichaam
‘De wet zegt gewoon: bij overtreden avondklok tot €8700 boete of half jaar cel’
Utrecht moet en zal 10-minutenstad worden: mensen beginnen wakker te schrikken
Nederland wordt bestuurd door een regentenklasse. Kamerlid legt haarfijn uit hoe de democratie verkwanseld wordt
Kraanwater niet zo veilig als gedacht: vele duizenden kankergevallen in de EU. Loopt u gevaar?
VIDEO: ‘Ingang naar onderwereld’ ontdekt in Teotihuacán